Hlavní navigace

Prezkoumani u firemniho doktora

 • (neregistrovaný) 199.64.72.---

  19. 4. 2013 11:42

  Dobry den,
  od sveho doktora jsem obdrzela zpravu, ktera do urcite miry limituje cestovani spojene s moji praci, nikoli schopnost pracovat. Od zamestnavate jsem nyni poslana k "firemnimu" doktorovi na prezkoumani. Nejedna se tedy o pravidelnou kontrolu, ci neco obdobneho, co by bylo nutne z titulu me profese.
  - Ma na to zamestnavatel pravo a jaka prava mam ja? Svuj zdravotni stav nemam zajem konzultovat s nikym jinym nez se svym doktorem.
  - Jake muzou byt dusledky, kdyz odmitnu navstivit firemniho doktora?
  - Do jake miry ma / musi byt zamestnavatel informovan o mem zdravotnim stavu?
  Predem dekuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 4. 2013 11:55

   jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

   Re: Prezkoumani u firemniho doktora
   Váš ošetřující lékař nezná pracovní podmínky, ve kterých pracujete. Proto vás zaměstnavatel poslal k lékaři, který pro vaší firmu provádí pracovnělékařské prohlídky, jelikož ten je seznámen s pracovním prostředím, s podmínkami ve kterých pracujete a dokáže posoudit, zda danou práci jste schopna vykonávat.

  • 19. 4. 2013 12:52

   Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

   Re: Prezkoumani u firemniho doktora
   Jen dodám, že prohlídce u firemního lékaře se musíte podrobit. Tento lékař musí být seznámený s Vaším zdravotním stavem, ovšem nevyzrazuje Vaše zdravotní potíže zaměstnavateli, pouze vydá posouzení, kterou práci můžete a kterou nemůžete dělat.

  • 19. 4. 2013 13:04

   VH

   Re: Prezkoumani u firemniho doktora
   Pracovní cesty jsou také výkonem práce a pokud by byly nutné a vy byste je konat nemohla nebo nechtěla, zaměstnavatel by mohl vyslovit, že nesplňujete bez jeho zavinění požadavky na výkon sjednaného druhu práce a mohl by vám z tohoto důvodu dát výpověď, pochopitelně bez odstupného.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).