Hlavní navigace

Diety u OSVČ

  • (neregistrovaný) 85.71.83.---

    19. 4. 2013 12:22

    Dopravce,jezdí sám na sebe,na diety v ČR má nárok,až od 12 hodin,podle § 163 -100 Kč a na zahraniční diety má nárok jak zaměstnanec + 40 % kapesné.Je to prosím tak?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 4. 2013 13:26

      annn (neregistrovaný) 77.242.95.---

      Re: diety u OSVČ
      ano, jaké diety může dostat v tuzemsku najdete na záložce finance
      12 - 18 hod. nad 18 hod.
      100 - 121 Kč 157 - 188 Kč

    • 19. 4. 2013 13:33

      začátečnice (neregistrovaný) 85.71.83.---

      Re: diety u OSVČ
      Jako podnikatel má nárok na těch 100 Kč. To rozmezí 100-121 Kč je pro státní zaměstnance §176,ne? Podnikatel se řídí podle § 163.Tak jsem to aspoň pochopila.Prosím jak to teda je?

    • 19. 4. 2013 13:42

      annn (neregistrovaný) 77.242.95.---

      Re: diety u OSVČ
      Ne, řídí se § 163 a podle toho, kolik napíšete do směrnice, tolik mu dáváte §24 odst 2 písm k zákona o dani z příjmů

    • 19. 4. 2013 13:54

      začátečnice (neregistrovaný) 85.71.83.---

      Re: diety u OSVČ
      prosím ještě ,když OSVČ vyjede jeden den v 22 hod a vrátí se druhý den v 13 hod.Ten první den se připočítává k druhému dni nebo se to každý den počítá samostatně.Měl by nárok na 100 Kč,že.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).