Hlavní navigace

Auto DPH - pro v.e.n.d.y

  • (neregistrovaný) 188.175.56.---

    20. 4. 2013 7:06

    Odpověď najdete u dotazu ze 17.4.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 4. 2013 9:43

      v.e.n.d.y.

      Re: auto DPH - pro v.e.n.d.y
      Děkuji, ale jsem asi po ránu natvrdlá. Dotaz zněl na výši DPH na výstupu, takže nerozumím tomu, proč 4/5 z 20%, které jsem si neuplatnila?

    • 20. 4. 2013 13:46

      annonym (neregistrovaný) 188.175.56.---

      Re: auto DPH - pro v.e.n.d.y
      Tak to já jsem špatně četla. Ale na výstupu uplatní DPH v plné výši z prodejní ceny. Pouze si nárokuje na ř.- 60 část neuplatněné DPH na vstupu. A k tomu je ten výpočet.

    • 20. 4. 2013 21:32

      v.e.n.d.y.

      Re: auto DPH - pro v.e.n.d.y
      Při prodeji chápu, ale co kdyby vyřazovali například do osoní spotřeby? Váš výpočet už také chápu.Děkuji za Váš čas.

    • 21. 4. 2013 8:36

      annonym (neregistrovaný) 188.175.56.---

      Re: auto DPH - pro v.e.n.d.y
      Podle mne by byl postup stejný (co se týká úpravy nároku na odpočet DPH, tak samozřejmě pouze 5 let od pořízení). Vyřazení majetku do osobní spotřeby rovněž podléhá DPH na výstupu (stejně jako prodej) s tím, že základ daně se stanoví podle § 36 odst. 6 ZDPH. Pak je logické, že pokud jde o vyřazení do 5 let od pořízení a je povinnost odvést DPH na výstupu z "plné ceny", že lze provést i upravu neuplatněné DPH na ř. 60.
      Hezký den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).