Hlavní navigace

Chybějící DD-pořízení zboží

  • (neregistrovaný) 89.177.52.---

    22. 4. 2013 9:42

    Poprvé se mi stalo, že zatím nemám daňový doklad na část zboží obdržené z Německa v únoru. Ale je pravděpodobné, že dodatečně mít doklad budu.

    Můžete mi poradit, jak řešíte tyto případy:
    a) přiznat DPH k 15.3.
    b) počkat na obdržení dokladu a dát ho do měsíce, kdy přijde - s využitím § 104 (daňová povinnost se nezmění).

    A pokud bych přiznala k 15.3. a pak dodatečně bych dostala doklad datovaný z února, tak už bych nic pro DPH neřešila?

    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 4. 2013 9:51

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: chybějící DD-pořízení zboží
      pokud znáte přesnou cenu a máte aspoň dodací list, udělejte reverse charge do březnového přiznání k 15.3.

    • 22. 4. 2013 10:45

      zdv (neregistrovaný) 89.177.52.---

      Re: chybějící DD-pořízení zboží
      Moc děkuji, takhle to udělám, ano, znám a mám ... A až mi přijde někdy ta faktura, tak už bez ohledu na její datum (možná únorové) s tím nemusím nic dělat?

    • 22. 4. 2013 11:06

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: chybějící DD-pořízení zboží
      ne, do přiznání už nebudete uvádět, jen si na ni poznačíte, že reverse charge byl nějakým interním dokladem v 3/2013

    • 22. 4. 2013 12:10

      zdv (neregistrovaný) 89.177.52.---

      Děkuji a hezký den!
      >>>>Poprvé se mi stalo, že zatím nemám daňový doklad na
      >>>>část zboží obdržené z Německa v únoru. Ale je
      >>>>pravděpodobné, že dodatečně mít doklad budu.
      >>>>
      >>>>Můžete mi poradit, jak řešíte tyto případy:
      >>>>a) přiznat DPH k 15.3.
      >>>>b) počkat na obdržení dokladu a dát ho do měsíce, kdy
      >>>>přijde - s využitím § 104 (daňová povinnost se
      >>>>nezmění).
      >>>>
      >>>>A pokud bych přiznala k 15.3. a pak dodatečně bych
      >>>>dostala doklad datovaný z února, tak už bych nic pro
      >>>>DPH
      >>>>neřešila?
      >>>>
      >>>>Děkuji.
      >>>>
      >>>pokud znáte přesnou cenu a máte aspoň dodací list,
      >>>udělejte reverse charge do březnového přiznání k
      >>>15.3.
      >>
      >>Moc děkuji, takhle to udělám, ano, znám a mám ... A
      >>až
      >>mi přijde někdy ta faktura, tak už bez ohledu na její
      >>datum (možná únorové) s tím nemusím nic dělat?
      >ne, do přiznání už nebudete uvádět, jen si na ni
      >poznačíte, že reverse charge byl nějakým interním dokladem
      >v 3/2013

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).