Hlavní navigace

Faktura do 10 tis.-uvadění DIČ?

  • (neregistrovaný) 90.181.136.---

    22. 4. 2013 10:58

    Dobrý den,
    mam dotaz, faktury za internet a telefoni služby cca kolem 1 tis. Kč, jsou považovány za daňové doklady nebo zjednodušené doklady kdyz jsou do 10 tis.?
    Jde mi o to jeslti i u těchto malých dokladu-nazvaných "faktura" musí být DIČ příjemce...

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 4. 2013 11:02

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Faktura do 10 tis.-uvadění DIČ?
      ano do 10 tis. Kč jde o zjednodušený DD, dle §30a nemusí obsahovat DIČ příjemce

    • 22. 4. 2013 11:32

      Susan (neregistrovaný) 90.181.136.---

      Re: Faktura do 10 tis.-uvadění DIČ?
      a co kdyz to bude faktura nalezena z 2012?
      podle jakeho zakona ji budu posuzovat? 2012 pouze u plateb hotove nebo 2013 kde si chci uplatnit dph ze i u faktury hrazene prevodem je do 10 tis. zjednodušeny dan.doklad?

    • 22. 4. 2013 12:14

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Faktura do 10 tis.-uvadění DIČ?
      u dokladu vystaveného v r. 2012 musíte postupovat podle znění platného v r. 2012 - zjednodušený DD se nepoužíval pro bezhotovostní platby

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).