Hlavní navigace

Mobil,pevná linka - odpočet dph kolik?

 • (neregistrovaný) 194.228.32.---

  22. 4. 2013 19:11

  Dobrý den,

  poraďte mi, prosím, jak to děláte vy. OSVČ, plátce DPH.

  Donedávna jsme měli pevnou na RČ, jako osvč jsem si dávala 50% do nákladů - odpočet nemohl být, mobily byly na IČO, tam 80% - tedy i 80% odpočet dph. I když jsme to v říjnu změnili - operátora, tarify atd. vše na IČO, tak jsem do konce roku 2012 pokračovala stejně i když pevná už byla na ičo.

  Teď za 1.O 2013 si chci uplatňovat 80% na pevnou a 80% na mobily. V lednu jsem obdržela pár faktur za minulý rok - TAK CO S TÍM?
  Ve faktuře mám od operátora samé kredity, slevy, totální zmatek, tak vemu konečnou cenu, vypočítám 80% a z toho koeficientem dph.

  Jsme malá dopravní firma, máme 3 mobily, jeden bude mít zaměstnanec. Jenže, kdybych měla z faktury propočítávat všechny zvlášt tak zblbnu. U mě 80%, ale u zaměstnance celé 100%.

  Známá radila, ať to dám celé do nákladů, odpočítám i 100% a v posledním kvartálu roku, vypočítám procentuálně soukromé telefony a odvedu dph.

  Vždy jsem propočítavala procentuálně dph, ale jak začly chodit opravné doklady, pořád musíme něco reklamovat, tak je v tom zmatek.

  JAK TO DĚLÁTE VY?
  PORAĎTE.
  DĚKUJI

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 4. 2013 19:48

   P.C. (neregistrovaný) 85.71.211.---

   Re: mobil,pevná linka - odpočet dph koli
   Teď mám mobily soukromé na 100% a pevné linky firemní na 100%. Kdysi jsem dělal doklady o spotřebě, kde jsem pevnou částkou za čtvrtletí odváděl DPH ze soukromých hovorů.

   Způsobů je mnoho a jde jen o to, aby se líbily kontrole z FÚ. Nikdy však po mně nechtěli výpisy hovorů a nezkoumali kam jsem kolik provolal. Je ovšem pravda, že to vždy byly jen stokoruny měsíčně.

   Ono je to asi podobné jako s autem u OSVČ. Pokud má aut více a jedno z nich nepoužívá pro podnikání, ostatní může na 100% dávat do nákladů. Pořiďte si telefon na soukromé hovory a nemusíte nic dělit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).