Hlavní navigace

Opravný doklad za dlužníky v IŘ - nevíte

  • (neregistrovaný) 46.174.36.---

    22. 4. 2013 19:14

    dobrý den, nevíte náhodu jak správně doplnit do daňového přiznání k DPH opravný doklad za dlužníky v insolvenčním řízení? Podmínky a další jsou mi jasné, jen mi není jasné jak správně zapsat opravu do DPH. Děkuji RRR

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 4. 2013 19:50

      alen1 (neregistrovaný) 217.77.165.---

      Re: opravný doklad za dlužníky v IŘ - ne
      Pokud ovšem můžete uplatnit, tz. vznik po 1.4.2011 a samozřejmě další podmínky

    • 22. 4. 2013 22:27

      MíšaVaň (neregistrovaný) 80.90.129.---

      paní Alenko - jen INFO
      paní Alenko, minulý týden jsem odpovídala na Váš odkaz na rozhodnutí NSS ohledně nezákonného vystavování ODD u pohledávek vzniklých před 1.4.2011 - jen připomenu - naše pohledávky jsou z roku 2010, vystavili jsme v březnu ODD dle §44 na cca 350 tis., auditor mě dneska odkázal na FÚ, jak k tomu budou přihlížet a na FÚ mi sdělili, že ještě o takovém rozhodnutí ani neví, že to musí zítra projednat s vedoucí, ale že běžně vraceli DPH u pohledávek starších než je novela.. načež jsem ještě pro INFo mluvila s ins. správcem a ten mi sdělil, že naše ODD uvedl do přiznání DPH... zítra bych se tedy měla dozvědět, jak na rozhodnutí NSS budou na FÚ přihlížet, jelikož žádný pokyn nyní ještě nemají... vedení firmy jsem informovala o celé situaci a to rozhodlo neuplatnovat DPH z těchto ODD... Ale mě spíš zajímá trochu něco jiného - pokud si někdo v minulosti nárokoval DPH dle § 44 u starších pohledávek a FÚ mu toto vrátilo, tak může mít pak firma při případné kontrole FÚ problém, že by to chtěli vrátit, jelikož je to nezákonné? Mě to totiž připadá jako "diskriminace" - prostě máme smůlu jen proto, že nám vznikly pohledávky před novelou a oproti jiným, kterým vznikla pohledávka po novele, si nemůžu nárokovat DPH a to mi přijde nefér.. přece musí mít všichni stejné podmínky.... Přece jen v našem případě se nejedná o malou částku a holt doplatíme na "chytrost" našich poslanců, to by mělo být trestné....

    • 23. 4. 2013 4:59

      alen1 (neregistrovaný) 46.135.5.---

      Re: paní Alenko - jen INFO
      Jsme sami zvědavi, jak se GŘF zachová, těžko předvídat.
      Ale bohužel zákon je zákon a vykládat ho může jen soud.

    • 23. 4. 2013 7:23

      RRR (neregistrovaný) 46.174.36.---

      Re: paní Alenko - jen INFO
      Děkuji za názor. Můžete mi prosím poradit zda se na ř. 01,02 uvádí mínusem základ i DPH? nebo jen Dph? Děkuji RRR

    • 23. 4. 2013 8:29

      katka1 (neregistrovaný) 90.179.152.---

      Re: paní Alenko - jen INFO
      Taky jsme raději neuplatňovali, přišlo nám od insolvenčního správce, stanovisko ministerstva spravedlnosti, že nelze, když jsou starší než 1.4.2011 (naše je 26.3.2011 jen pro zajímavost)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).