Hlavní navigace

Registrace k DPH - nárok na odpočet daně

  • (neregistrovaný) 193.86.100.---

    22. 4. 2013 20:14

    Dobrý den,

    pokud se s.r.o. stane plátcem DPH, má podle §79 nárok na odpočet daně za obchodní majetek evidovaný k datu registrace pořízený 12 měsíců před registrací.
    Ale nechápu - mám pořízený PC za 15.000 Kč, mám jej v obchodním majetku, ale plně odepsaný. Odepsali jsme z hodnoty včetně DPH v roce 2012.
    Nyní po registraci bych měla nárok na odpočet, tzn. že snížím hodnotu 551 a zaúčtuji jako pohledávku na 343 ???

    Koukám na to špatně???

    Moc děkuji za jakouoliv radu!

    Marcela

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 4. 2013 8:34

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Registrace k DPH - nárok na odpočet
      Řekla bych, že účtujete špatně o majetku, proto máte problém se srovnat s vráceným DPH.
      Definice majetku §7 výhllašky 500/2002 je mimo jiné doba použitelnosti delší než jeden rok, což odpisem kratším 12 měsíců popíráte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).