Hlavní navigace

Převedení na jinou práci po prac. úrazu

  • (neregistrovaný)

    23. 4. 2013 9:52

    Dobrý den, měl jsem pracovní úraz z kterého mi byl přiznán částečný invalidní důchod. I když mi závodní lékař napsal, že nemůžu nadále vykonávat původní práci, tak se firma nechce se mnou rozloučit a chce mě převést na jinou prac. pozici. V praxi to vypadá teď tak, že na jiné prac. pozici již jsem, ale stále nemám nic písemně. Dočetl jsem se jako laik, že je tam lhůta 15dní jinak že můžu dát výpověď já a plynou mi veškeré nároky. Prosím potvrdíte mi někdo, že jsem si to vyložil vše správně. díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 4. 2013 10:22

      Kara (neregistrovaný)

      Re: převedení na jinou práci po prac. úr
      Vždyť říkáte, že Vám dali jinou práci, nenechali Vás dělat tu, kterou lékař zakázal. Takže Vás skutečně na jinou práci převedli.
      Kromě toho ještě záleží na tom, jak to lékař napsal, jestli jde opravdu o posudek, ve kterém se říká, že nesmíte vykonávat sjednanou práci, protože by to vážně poškodilo Vaše zdraví nebo jestli jen doporučil jinou práci.

    • 23. 4. 2013 11:31

      Mirek2 (neregistrovaný)

      Re: převedení na jinou práci po prac. úr
      Lékař napsal, že dosavadní práci nelze vykonávat. Ale volal jsem teď i na MPSV a tam mi řekli, že mě může převést i bez souhlasu a dát mi jenom vše písemně vědět dle §41 ost.7. Šlo mi o to, že se mnou do dnes nikdo nic neprodiskutoval, opravdu mě převedli na jinou práci a já jsem měl jen strach, abych já něco nezanedbal a nepoškodil se, protože je vidět, že domluva asi bude opravdu kdo z koho, protože mám částečně ochrnutou levou ruku a přeřadili mě na pozici, kde prý můžu pracovat s rukou pravou. V lékařské zprávě od závoďáka mám i to, že má levá ruka nesmí být namáhána. Tak nevím jak to se mnou dál dopadne a jelikož jsem prvních pár dní v práci a vůbec zatím zaměstnavatel nestojí i ná mé straně, nezbývá mi než se pídit po informacích k této problematice sám, protože paní mzdová účt. mi nechtěla ani přiznat dovolenou za dobu 1 roku co jsem s prac. úrazem marodil.

    • 23. 4. 2013 11:51

      VH

      Re: převedení na jinou práci po prac. úr
      Zákon o spec. zdr. službách stanoví, že ze závěru lékařského posudku musí být zřejmé, zda je posuzovaná osoba pro účel, pro který je posuzována, zdravotně způsobilá, zdravotně nezpůsobilá nebo zdravotně způsobilá s podmínkou, případně pozbyla dlouhodobě zdravotní způsobilost, anebo zda její zdravotní stav splňuje předpoklady nebo požadavky, ke kterým byla posuzována. Závěr posudku "dosavadní práci nelze vykonávat" neodpovídá zákonné dikci. Pokud lékařský posudek má přece jenom určitou relevanci, zaměstnavatel vás mohl převést na jinou práci i bez vašeho souhlasu, to jsme mohli odpovědět už na začátku.

    • 23. 4. 2013 14:23

      Mirek2 (neregistrovaný)

      Re: převedení na jinou práci po prac. úr
      >>>>>Dobrý den, měl jsem pracovní úraz z kterého mi byl
      >>>>>přiznán částečný invalidní důchod. I když mi závodní
      >>>>>lékař napsal, že nemůžu nadále vykonávat původní
      >>>>>práci,
      >>>>>tak se firma nechce se mnou rozloučit a chce mě
      >>>>>převést
      >>>>>na jinou prac. pozici. V praxi to vypadá teď tak, že
      >>>>>na jiné prac. pozici již jsem, ale stále nemám nic
      >>>>>písemně. Dočetl jsem se jako laik, že je tam lhůta
      >>>>>15dní
      >>>>>jinak že můžu dát výpověď já a plynou mi veškeré
      >>>>>nároky. Prosím potvrdíte mi někdo, že jsem si to
      >>>>>vyložil vše
      >>>>>správně. díky
      >>>>

      >
      >Zákon o spec. zdr. službách stanoví, že ze závěru
      >lékařského posudku musí být zřejmé, zda je posuzovaná
      >osoba pro účel, pro který je posuzována, zdravotně
      >způsobilá, zdravotně nezpůsobilá nebo zdravotně způsobilá s
      >podmínkou, případně pozbyla dlouhodobě zdravotní
      >způsobilost, anebo zda její zdravotní stav splňuje
      >předpoklady nebo požadavky, ke kterým byla posuzována. Závěr
      >posudku "dosavadní práci nelze vykonávat" neodpovídá
      >zákonné dikci. Pokud lékařský posudek má přece jenom
      >určitou relevanci, zaměstnavatel vás mohl převést na jinou
      >práci i bez vašeho souhlasu, to jsme mohli odpovědět
      >už na začátku.

      To ano, já jsem se ale informoval na to, jestli mi musí dát nějak písemně vědět a zda tam jsou nějaké lhůty. Já jsem do dnešního dne co jsem opět nastoupil do práce (14dní) nedostal od zaměstnavatele vůbec nic do ruky a nyní mi bylo řečeno na MPSV, že jsem měl dostat písemně zprávu o tom, že jsem byl převeden na tu a tu pozici, z toho a toho důvodu a na takovou a makovou dobu. Což se do dnešního dne nestalo. Děkuji

    • 23. 4. 2013 14:26

      Kara (neregistrovaný)

      Re: převedení na jinou práci po prac. úr
      No ale fakticky jste převeden byl, převedli Vás, nevykonáváte práci, kterou lékař zakázal (pokud tedy je ten posudek napsaný správně). Takže podle mě nemůžete zrušit pracovní poměr z důvodu nepřevedení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).