Hlavní navigace

Money S3 - záloha a vyúčtování v USD

• (neregistrovaný) 78.80.62.---

23. 4. 2013 10:50

Dobrý den, mám takový problém a nevím, jak si poradit...

Bereme zboží z Číny, faktury chodí v dolarech (USD). Dané zboží jsme platili zálohou nadvakrát z korunového účtu, kterou jsem zaúčtovala jako bakovní výdej - úhrada zálohové faktury 314/221, první v prosinci 2012 a druhou v lednu 2013. V lednu pak přišla i konečná faktura a s tím vzniknul můj problém: fakturu zadávám v dolarech kurzem vystavení (přijetí), bylo to stejný den. A pak když dávám odpočet těch plateb, zadá se mi tam ta částka, kterou jsme zaplatili v kč, ale přepočte se kurzem přijetí té finální faktury. A protože je ten kurz nižší, vzniká tam nedoplatek. Kurz u záloh nejde změnit, když byly v kč (nebo pokud jde, nevím, jak na to) a pokud zadám částku v dolarech, která odpovídá zaplacené záloze, money na mě křičí, že si odpočítávám víc, než bylo zálohou zaplaceno. Co se s tím dá dělat?

Mockrát děkuji za odpovědi a rady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 4. 2013 12:09

L. (neregistrovaný) 88.102.186.---

Re: Money S3 - záloha a vyúčtování v USD
      Pokud jste na záloze zaplatili např. 150,- Kč. , ale faktura je na 140,- Kč., musíte odečet zálohu ve výši 140,- Kč. a těch 10,- Kč. je kurzový rozdíl (ztráta) při odpočtu zálohy - tak to účtujeme my

• 23. 4. 2013 12:12

Kacenka (neregistrovaný) 78.80.62.---

A účtujete taky v money? Mně šlo hlavně o to, že jsem nevěděla, jak tam tu kurzovou ztrátu nacpat, když mi tam nešel dát kurz.. takže to asi mám udělat tak, že vytvořím interní doklad, který svážu s tou finální fakturou a ten bude na tu částku, která mi tam zůstala jako přeplatek a bude to kurzová ztráta, je to tak správně? Ještě jednou díky.

• 23. 4. 2013 13:40

vaniska (neregistrovaný) 78.80.57.---

Máme také money a účtuji (né teda dolary, ale EUR)

ZFP .... neúčtuji, jen zaeviduji (později přepisuji kurzem, jako mám platbu)

VBÚ ... platba 314 / 221 (kurz ke dni platby)

FP ... 504 / 321 a - 314 / - 321 (odpočet zálohy) (kurz ke doručení fa)

ID ... 314 / 663 (563 / 314) ... srovnávám účet 314

My tedy ještě reverse charge....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).