Hlavní navigace

Ostatní fond 427 - pro úhradu ztrát

• (neregistrovaný) 85.93.104.---

23. 4. 2013 11:24

Dobrý den, sepisuji návrh na rozdělení výsledku hospodaření za minulý rok a protože je zisk vysoký, uvažuje vedení o vytvoření fondu pro úhradu ztrát v hospodaření. Něco jsem si k fondům přečetla a neměl by to být problém vytvořit účet 427 - fond pro úhradu ztrát v hospodaření aniž by se musela měnit zakladatelská smlouva nebo se musel vytvářet nějaký vnitřní předpis. Účet by vlastně sloužil jako nad rámec rezervního fondu, který již máme vytvořený v plné výši. A ještě mě napadá, zda lze využít peníze z toho fondu prvotně před rezervním fondem?
    Stejně bych ale pro jistotu vytvořla vnitřní směrnici, kde bych napsal účel, tvorbu a čerpání a přiložila to k návrhu na rozdělení ať je klid :-)
    Mohu takto postupovat? díky

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 4. 2013 12:16

v.e.n.d.y.

Re: ostatní fond 427 - pro úhradu ztrát
      Myslím si, že to není problém, ale ve své praxi jsem se s tím nesetkala. Většinou ponechávají firmy svůj zisk na 428 a valná hromada pak rozhoduje o jeho použití. Buď ke krytí ztráty nebo k rozdělení mezi společníky. A to třeba i částečně. Ale pokud si přejete tvořit další fondy, nic Vám v tom nebrání. Popsala bych ale vše ve směrnici.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).