Hlavní navigace

Záruka

  • (neregistrovaný) 176.102.128.---

    23. 4. 2013 15:45

    prosím vás jak je to ze zárukou v případě že jsem po roce reklamovala zboží a prodejce mi ji vyměnil za novou. mám na ni novou záruční lhůtu (u tohoto zboží byla prodloužená záruka na 36 měsíů) tedy 36měsíců nebo pokračuje stará lhůta? tedy jen24 měsíců??? děkuji za pomoc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 4. 2013 16:16

      Lenka28 (neregistrovaný) 83.208.3.---

      Re: záruka
      § 627
      (1) Doba od uplatnění práva z odpovědnosti za vady až do doby, kdy kupující po skončení opravy byl povinen věc převzít, se do záruční doby nepočítá. Prodávající je povinen vydat kupujícímu potvrzení o tom, kdy právo uplatnil, jakož i o provedení opravy a o době jejího trvání.
      (2) Dojde-li k výměně, začne běžet záruční doba znovu od převzetí nové věci. Totéž platí, dojde-li k výměně součástky, na kterou byla poskytnuta záruka.
      (3) Jakákoliv ujednání mezi prodávajícím a kupujícím, uzavřená před uplatněním práva z odpovědnosti za vadu prodané věci, pokud by v jejich důsledku toto právo zaniklo nebo bylo omezeno, jsou neplatná.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).