Hlavní navigace

Přesčasy

  • (neregistrovaný) 90.179.141.---

    24. 4. 2013 11:36

    Dobrý den prosím o radu,

    1.pokud je v prac. smlouvě napsáno mzda již s přihlédnutím na přesčasy. Co to znamená?

    Mám nově firmu kde toto mají. Ale ono je to do 150 hodin ročně, že? Ale měli těch přesčasů více a žádné přesčasy nikdy neplatili.

    2. musí se počítat přesčasy každý měsíc nebo zpětně za nějaké období?

    Podle zákona je přesčas 25% + základ? lze to i jinak - finančně? ( kromě náhradního volna)

    V zákoně jsem to četla, ale moc toho nevymyslela :-(

    Děkuji za odpovědi a trpělivost Anka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 4. 2013 11:52

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: Přesčasy
      Četla jste § 114 ZP? Tam je to, myslím si, napsáno dost srozumitelně. Musíte vést evidenci přesčasové práce a podle počtu hodin pak vycházíte. Čemu tam nerozumíte?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).