Hlavní navigace

Prosím o názory mzdových účetních

• (neregistrovaný) 90.181.110.---

25. 4. 2013 7:14

Dohoda o provedení práce sml od 11.5.2012 - 31.12.2012. Smlouva se neprodlužovala, tudíž DPP ukončena k 31.12.2012. Po ukončení předáno zaměstnanci Potvrzení o zaměstnání , kde je, že pracoval od 11.5.2012 - 31.12.2012. Druh pr. pom. - Dohoda o provedení práce. JSEM povinna DPP ještě ukončovat písemnou formou??? Myslím tím, že zaměstnanci písemně sdělím, že DPP končí k 31.12.201 a dále se neprodlužuje??? Moc děkuji .

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 4. 2013 7:21

beruska777 (neregistrovaný) 78.156.144.---

Re: Prosím o názory mzdových účetních
      Myslíte to dobře, sdělovat mu nic nemusíte, pokud zaměstnanec měl uzavřenou dpp na dobu do 31.12.2012, tak to ví, že skončila.

• 25. 4. 2013 7:24

jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

Je to stejné, jako když má prac. poměr na dobu určitou. Tam taky kromě zápočtového listu nic nepředáváte.

• 25. 4. 2013 7:23

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

Ukončovat písemnou formou není třeba. Jak PP, tak DPP i DPČ skončí dnem sjednanám ve smlouvě nebo dohodě. Vím ale z okolí, že tam, kde dochází k opakování uzavírání na dobu určitou, tak zaměstnancům někteří zaměstnavateleé sdělují s předstihem, jestli bude smlouva nebo dohoda opět prodloužena, aby nepočítali s prodloužením a mohli si hledat něco jiného.

• 25. 4. 2013 7:37

fanny (neregistrovaný) 90.181.110.---

Děkuji. Jedná se o to, že bývalý zaměstnanec na DPP si zlomil nohu a nyní je na ÚP a úřad práce chce vidět PÍSEMNÉ ukončení DPP a zaměstanec to žádá po mě. Nechápu proč mám dělat něco, co mi neukládá zákon!! Jako by účetní neměla papírování až nad hlavu.

• 25. 4. 2013 7:51

jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

To není první případ, kdy úřednice z ÚP požadovala ukončení DPP, která byla sjednaná na určitý časový úsek. To jsou ty chytré úřednice, které po vás budou chtít i doručení ,,výpovědi dohodou,,.
      Nezbude vám, než ručně napsat potvrzení, že DPP trvala do ......

• 25. 4. 2013 7:53

RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

Já bych jim nic nepsala. Zvedla bych telefon a vysvětlila jí, že po mně chce nesmysl. Ať se jde poradit se svou nadřízenou.

• 25. 4. 2013 7:58

Přesně tak, proč dělat něco co není povinností mzdové účetní. Ano, nic by mi to neudělalo, je to za chviličku, jen jde o princip - příště si úřednice z ÚP zmyslí, že mám sdělit číslo bot a já budu tento nesmysl plnit, jen z titulu, že o to žádá ÚP :-)

• 25. 4. 2013 8:17

Ono je to těžké. Ze zákoníku práce - z potvrzení o zaměstnání - vypadly skutečnosti rozhodné pro přiznání nároku na podporu v nezaměstnanosti, které se tam psaly. A platí, že údaje o skutečnostech rozhodných pro posouzení nároku na podporu v nezaměstnanosti zaměstnavatel povinen uvést na žádost zaměstnance v odděleném potvrzení.

Jak může Úp rozhodnout jestli je nárok na podporu, když nemá v ruce, že pracovněprávní vztah neskončil z důvodů, které brání nároku na podporu - Nárok na podporu v nezaměstnanosti nemá uchazeč o zaměstnání,
      a) se kterým byl v době posledních 6 měsíců před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání zaměstnavatelem skončen pracovněprávní vztah z důvodu porušení povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k jím vykonávané práci zvlášť hrubým způsobem; to platí i v případě skončení jiného pracovního vztahu z obdobného důvodu,
      b) se kterým byl v době posledních 6 měsíců před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání zaměstnavatelem skončen pracovněprávní vztah z důvodu porušení jiné povinnosti zaměstnance podle § 301a zákoníku práce zvlášť hrubým způsobem,

• 25. 4. 2013 8:03

Já bych ještě vyplnila tento tiskopis a tam je všechno co potřebují vědět.
      http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/formulareobcana/pz_ppv.pdf

• 25. 4. 2013 8:25

Ano, tento tiskopis zaměstnanec donesl a ten má vyplněný. Volala jsem na ÚP a prý to chtějí, když jsem chtěla nadřízeného, zajímala se o DPP dále a po vyjasnění, že DPP je uzavřena od - do a ukončení bylo v den DO , změnila názor a písemné ukončení již NENÍ třeba. Tudíž mzdové účetní NEMÁME povinnost tohle překládat a nedejme se ... máme toho dost a nemusíme plnit nesmyslné přání neznalých zaměstnanců ÚP. Všem mockrát děkuji a přeji krásný den .

• 25. 4. 2013 8:31

Druh pr. pom. - Dohoda o provedení práce.
      >>>>>>>JSEM
      >>>>>>>povinna DPP ještě ukončovat písemnou formou??? Myslím
      >>>>>>>tím, že zaměstnanci písemně sdělím, že DPP končí k
      >>>>>>>31.12.201 a dále se neprodlužuje??? Moc děkuji .
      >>>>>>
      >>>>>>
      >>>>>>Ukončovat písemnou formou není třeba. Jak PP, tak DPP
      >>>>>>i DPČ skončí dnem sjednanám ve smlouvě nebo dohodě.
      >>>>>>Vím ale z okolí, že tam, kde dochází k opakování
      >>>>>>uzavírání na dobu určitou, tak zaměstnancům někteří
      >>>>>>zaměstnavateleé sdělují s předstihem, jestli bude
      >>>>>>smlouva nebo
      >>>>>>dohoda opět prodloužena, aby nepočítali s
      >>>>>>prodloužením
      >>>>>>a mohli si hledat něco jiného.
      >>>>>
      >>>>>Děkuji. Jedná se o to, že bývalý zaměstnanec na DPP
      >>>>>si zlomil nohu a nyní je na ÚP a úřad práce chce
      >>>>>vidět
      >>>>>PÍSEMNÉ ukončení DPP a zaměstanec to žádá po mě.
      >>>>>Nechápu proč mám dělat něco, co mi neukládá zákon!!
      >>>>>Jako by
      >>>>>účetní neměla papírování až nad hlavu.
      >>>>
      >>>>To není první případ, kdy úřednice z ÚP požadovala
      >>>>ukončení DPP, která byla sjednaná na určitý časový
      >>>>úsek.
      >>>>To jsou ty chytré úřednice, které po vás budou chtít
      >>>>i
      >>>>doručení ,,výpovědi dohodou,,.
      >>>>Nezbude vám, než ručně napsat potvrzení, že DPP
      >>>>trvala
      >>>>do ......
      >>
      >>
      >Ano, tento tiskopis zaměstnanec donesl a ten má
      >vyplněný. Volala jsem na ÚP a prý to chtějí, když jsem
      >chtěla nadřízeného, zajímala se o DPP dále a po vyjasnění,
      >že DPP je uzavřena od - do a ukončení bylo v den DO ,
      >změnila názor a písemné ukončení již NENÍ třeba. Tudíž
      >mzdové účetní NEMÁME povinnost tohle překládat a
      >nedejme se ... máme toho dost a nemusíme plnit nesmyslné
      >přání neznalých zaměstnanců ÚP. Všem mockrát děkuji a
      >přeji krásný den .

Tak to potom ano, nic dalšího není potřeba, o tomto tiskopise, že jej zaměstnanec při skončení DPP dostal jste v dotaze nepsala.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).