Hlavní navigace

Výše předčasného důchodu

• (neregistrovaný) 217.169.184.---

25. 4. 2013 13:52

Dobrý den, nemáte s tím prosím Vás někdo zkušenost? Moje mamka uvažuje o odchodu do předčasného důchodu. Firma jí před cca 2 měsíci propustila kvůli snižování stavů a do nároku na řádný starobní důchod jí zbývá 2 roky. Zažádala si o výpis a cca před 14 dny s ním šla na důchodové se zeptat, jaký by měla důchod, kdyby šla do předčasného.(Nyní je na ÚP) Byla velmi mile překvapena, protože úřednice jí spočítala důchod skoro ve stejné výši jako měla plat......? Mně se to nezdá, tak jsem pojala podezření, jestli se třeba nemohla paní splést. Myslíte, že je to možné, aby byl důchod vysoký téměř tak jako plat? Musím napsat, že mamka si vydělávala tak kolem 10 tis. čistého měsíčně a dost se fyzicky nadřela, směnovala atd. takže od té doby co navštívila důchodové se "vznáší na růžovém obláčku" .... Já bych jí to moc přála, ale bojím se, jestli je to tak opravdu dobře spočítané.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 4. 2013 13:56

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Re: Výše předčasného důchodu
      Počítá se z příjmů od roku 1986, tak možná měla dřív příjmy vyšší než dnes. Na stránkách MPSV je kalkulačka, zkuste si tam údaje z informativního listu zadat sama.

• 25. 4. 2013 13:57

anonymm (neregistrovaný) 188.134.231.---

Pokud jí to paní na OSSZ spočítala, může tomu věřit, rozdíl může být řádově v desetikorunách. Znám mnoho lidí, co mají důchod lepší než plat, mají odděláno 40 a více roků a v současné době si na důchod už opravdu nevydělají žádné závratné částky.

• 25. 4. 2013 15:37

vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

Ono to tak je, čím nižší je plat, tím méně se liší od budoucího důchodu...s vyšším příjmem se nůžky rozevírají, je to způsobem výpočtu- redukční hranice.

• 25. 4. 2013 16:36

v.e.n.d.y.

A jestli maminka neměla velké výkyvy ve mzdě za poslední léta, tak přepočtem koeficientrm, tedy inflací, se jí vykazuje vyšší základ, než měla mzdu. Ti co měli vyší výplaty na tom tak dobře nejsou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).