Hlavní navigace

Přehled o příjmech a výdajích OSVČ

• 85.71.212.---

16. 2. 2012 11:37

Dobrý den,
    nevím zda jsem založil téma do správné kategorie, ale mám dotaz k výpočtu úhrnu zaplacených záloh na DP. Počítá se do tohoto součtu zaplacené zálohy za měsíce 1-12/2011 nebo zálohy zaplacené v daném roce, tedy za měsíce 12/2010-11/2011.

Nějak si s tím nevím rady, za předchozí rok mi to jeden člověk vyplnil podle druhé varianty a mě to přijde jako blbost, když platím pouze minimální zálohy, tak by podle přiznání nemělo docházet k přeplatku či nedoplatku (pokud to správně platím), ale takhle tam pořád k nějakému dochází, jelikož je každý rok jiná částka pro minimální zálohy. Pořád se to liší o rozdíl mezi prosincem a lednem. Díky za jakékoliv vysvětlení či odkaz, kde se dozvím jak to správně má být.

S pozdravem J.K.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 2. 2012 18:10

bez přezdívky

OSSZ zasílá v těchto dnech přehledy o úhradách, které jste uhradil za období roku 2011. Sociální pojištění se platí pozadu - leden do 20.února ... prosinec do 20.ledna 2012. Obdržený přehled by měl souhlasit s Vaší evidenci, v případě, že nikoliv, potom je nutno na OSSZ si rozdíly vyjasnit. Doplatek v případě minimálních plateb by zahrnoval měsíce leden, únor, který jste hradil v sazbách minulého roku, po odevzdání přehledu Vám byla stanovena sazba vyšší. Tento rozdíl by měl být uhrazen doplatkem

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).