Hlavní navigace

Služba v ČR do EU

  • (neregistrovaný) 89.190.71.---

    26. 4. 2013 11:11

    Dobrý den,

    OSVČ, vedu DE, plátce DPH

    Mám fa vydanou za opravu loga na vozidle pro firmu, která má sídlo v Rakousku. Tato firma mi zdělila svoje DIČ, ale když si ji přes Wies zkontroluju, tak mi to píše, že DIČ je neplatné.

    Fa jsem vystavil bez DPH dle §9,odst.1.

    Mám ji vystavit s tuzemkskou DPH a chovat se tak, že firma v Rakousku je neplátce?

    Mám v tom zmatek.
    Děkuji za reakce.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 4. 2013 11:45

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: služba v ČR do EU
      Ne, i neplátci podnikateli musíte fakturovat bez DPH

    • 26. 4. 2013 11:56

      v.e.n.d.y.

      Re: služba v ČR do EU
      Paní Jinko a jak tedy zjistím,že jde o podnikatele? Odpovídala jsme níže na opačný problém, nákup PC na Slovensku českým plátcem, který ale má doklad se slovenskou DPH a není na dokladu uveden? Tak jak to má správně být?Děkuji

    • 26. 4. 2013 12:25

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: služba v ČR do EU
      Většinou podnikatel nahlásí iniciály firmy, máte objednávku...Ale toto platí jen u služeb §9.
      U zboží je to osvobozeno jen mezi registrovanými osobami.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).