Hlavní navigace

Lze mít živnost. list a být zaměstnanec?

  • (neregistrovaný) 46.135.5.---

    27. 4. 2013 6:41

    Dobrý den,chtěl bych se zeptat zda lze být zaměstnán u firmy a při tom si udělat živnost,tak abych mohl po práci jít na svou práci a vypsat doklad já na mé jméno.jsem instalatér a zatím nechci odejít že zaměstnání a chci si přivydělat.děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 4. 2013 9:18

      v.e.n.d.y.

      Re: lze mít živnost. list a být zaměstna
      Ano, můžete mít svůj živnostenský list a podnikat. Více se dočtete třeba na těchto stránkách, popisují srozumitelně http://jakpodnikat.cz/jak-zacit-podnikani.php
      Pokud narazíte na něco, čemu nerozumíte, zase napište sem konkrétní dotaz, pomůžeme Vám. Hezký den

    • 27. 4. 2013 11:18

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: lze mít živnost. list a být zaměstna
      musí se ale respektovat zákoník práce §304
      odst.1) Zaměstnanci mohou vedle svého zaměstnání vykonávaného v pracovněprávním vztahu vykonávat výdělečnou činnost,
      která je shodná s předmětem činnosti zaměstnavatele, u něhož jsou zaměstnáni, jen s jeho předchozím písemným souhlasem.
      odst.2) Jestliže zaměstnavatel souhlas podle odstavce 1 odvolá, musí být odvolání písemné; zaměstnavatel je povinen v něm
      uvést důvody změny svého rozhodnutí. Zaměstnanec je pak povinen bez zbytečného odkladu výdělečnou činnost skončit způsobem
      vyplývajícím pro její skončení z příslušných právních předpisů.
      odst.3) Omezení stanovené v odstavci 1 se nevztahuje na výkon vědecké, pedagogické, publicistické, literární a umělecké
      činnosti.
      odst4) Ustanovení odstavců 2 a 3 se použijí, pokud zvláštní zákon nestanoví jinak 88) .

      doufám, že zase nedostanu vynadáno, že kopíruji ustanovení zákoníku práce

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).