Hlavní navigace

Dlouhodobá nemoc-inval.důchod

• (neregistrovaný) 91.228.46.---

29. 4. 2013 12:16

zaměstnanec má jít k posud.komisi bude žádat o invalid.důchod je stále v prac.neschopnosti, v případě že mu důchod bude přiznán a bude ukončena prac.neschopnost co to pro firmu znamená? musím ho poslat na mimoř.zdrav.prohlídku k závodní lékařce? prosím o objasnění. Děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 4. 2013 13:03

jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

Re: dlouhodobá nemoc-inval.důchod
      Mimořádná prohlídka se prování mimo jiné v případě, že byl výkon práce přerušet z důvodu nemoci po dobu delší než 8 týdnů, s vyjímkou výkonu práce v kategorii první.
      Nikde jsem ve vyhlášce nenašla, že by měla být mimořádná prohlídka z důvodu získané invalidity, jak tomu doposud bylo.

• 29. 4. 2013 13:13

Ivana3 (neregistrovaný) 91.228.46.---

dnes jsem mluvila s pánem a on sám má obavy aby tu pracovní zátěž zvládl proto jsem se raději ptám jestli by ho neměla vidět závod.lékařka, a pokud by ona navrhla nějaké omezení nebo nedoporučila pracovat tak bychom museli dát zaměstnanci výpověď ze zdrav.důvodů? prosím o radu ještě jsem se tímto nesetkala.

• 29. 4. 2013 13:18

jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

Zaměstnanec může kdykoliv požádat zaměstnavatele o provedení mimořádné prohlídky a zaměstnavatel je povinen vyhovět. Tak ho pošlete a uvidíte, zda lékař stanoví, že nesmí dlouhodobě vykonávat danou činnost nebo ne.

• 29. 4. 2013 13:19

all (neregistrovaný) 46.227.168.---

Určitě ho pošlete ke svému poskytovateli pracovnělékařských služeb, protože jak jinak byste věděli, zda práci může konat nebo ne. Tan vydá posudek a podle toho budete postupovat dále. Pokud by dlouhodobě pozbyl schopnost práci vykonávat, buď se můžete na skončení PP dohodnout, nebo mu dáte výpově´d, bez nároku na odstupné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).