Hlavní navigace

Služba z EU - neplátce

  • (neregistrovaný) 217.112.165.---

    29. 4. 2013 13:48

    Obdrželi jsme (jsme plátci dph) fakturu za služby z EU od neplátce. Na faktuře není DPH. Je to správně? Mám provést reverscharge nebo vůbec do přiznání neuvedu?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 4. 2013 18:50

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: služba z EU - neplátce
      ano, dle §108 odst. 1 ZDPH je DPH povinen přiznat
      c) plátce nebo identifikovaná osoba, kterým je osobou neusazenou v tuzemsku poskytnuto plnění s místem plnění v tuzemsku, pokud se jedná o
      1. poskytnutí služby podle § 9 až 10d a § 10k,

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).