Hlavní navigace

Faktura vystavená do zahraničí

• 88.83.187.---

3. 5. 2013 13:34

Dobrý den,

chci se zeptat, když je náš klient plátce a bude prodávat zboží do zahraničí (v rámci EU), jak bude vypadat faktura, může být vypočtená v Eurech a pod tím bude napsaná částka v Kč nebo bude pouze v Eurech a pak se to bude přepočítávat kurzem v den platby? A jak to bude s DPH? A klient, který zboží nakoupí a bude plátce, může si nárokovat DPH?

Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 5. 2013 13:44

Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

Re: faktura vystavená do zahraničí
      faktura plátce plátci do EU je za zboží bez daně ř. 20 a souhrnné hlášení kod 0,
      do třetích zemí bez daně ř. 22
      neplátci fakturuje s daní

• 5. 5. 2013 9:48

v.e.n.d.y.

Doplním, můžete fakturovat v EUR, do DPH kurzem v den plnění, při platbě vzniknou kurzové rozdíly (pokud vedete účetnictví). Příjemce provede revers charge a uplatní daň na vstupu i výstupu.

• 20. 5. 2013 7:43

lenini

Děkuji za rady, vedu DE. A když prodává zboží, které přepraví nějaká firma z ČR na Slovensko, tak bude místem plnění Slovensko, pokud se jedná o plátce DPH, tudíž daň odvede Slovák a on si nebude nárokovat DPH? A když neplátci, tak je místem plnění ČR, prodá tedy s DPH a může si ho nárokovat? Moc děkuji, mám v tom hrozné zmatky.

• 20. 5. 2013 8:16

lenini

Našla jsem si nějaký článek, kde je to vysvětleno, tak už jsem se v tom nějak zorientovala. Moc Vám děkuji za rady.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).