Hlavní navigace

Prokázání doručení faktury

• (neregistrovaný) 83.208.16.---

3. 5. 2013 15:26

Došlé faktury opatřím razítkem např. ,,Došlo dne 3.5.2013,, (zdan.plnění na faktuře je od dodavatele uvedeno 30.4.2013) dle datumu ,,došlo dne,, uplatním v 05/2013, musím ještě prokazovat nečím jiným,že faktura došla např. obálkou ve které došla,kde je datum odeslání a u faktur zaslaných meilem potvrzením o doručení meilu. Nic k tomu dosud nepřikládám jenom dám razítko ,,došlo,, ,ale teď nevím jestli bude toto razítko vyhovovat FÚ. Promiňte,ale já už z toho všeho mám nějak bolavou hlavu.Prosím o radu a děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 5. 2013 16:03

KláraZ. (neregistrovaný) 195.250.140.---

Re: prokázání doručení faktury
      Pokud dodavatel uvádí 30.4., tak je podle mne jasné že došlo až v 05/13 a nic k tomu netřeba. Já obálky přikládám jen u vyšších částek, anebo u doporučených obálek. A navíc: u dodavatelských Fa se jedná o náklady a pokud během roku uplatním náklad (a ponížím odvod DPH) o nějaký měsíc později, tak to bude vadit jen mému šéfovi :-)

• 27. 5. 2013 12:20

MonikaS. (neregistrovaný) 89.24.14.---

Re: prokázání doručení faktury
      Když mi přijde faktura a já dám datum doručení, ale ta faktura ještě není zaplacená, protože má 2 měsíční splatnost tak já si můžu uplatnit odpočet dph ač jsem tu fakturu nezaplatila..dělám s tím prvně a tak se možná dost hloupě ptám. děkuji za odpověď

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).