Hlavní navigace

Faktura po splatnosti

 • (neregistrovaný) 82.113.52.---

  6. 5. 2013 13:51

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, zda odběratel(investor stavby) má právo vrátit fakturu po splatnosti. Je oboustranně odsouhlasená objednávka, podepsaný předávací protokol bez vad a uhrazena část faktury. Došlo i k ústí dohodě o uhrazení zbytku doplatku, avšak se tak nestalo, tak jsme přerušili práce(další mimo původní objednávku). Poté mi odběratel však sdělil, že fakturu vrací a dílčí plnění bere jako celkové vypořádání.
  Má na toto odběratel právo když byly jasně stanoveny dohody i cena díla?
  Děkuji za odpověď

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 5. 2013 15:22

   P.C. (neregistrovaný) 94.199.90.---

   Re: Faktura po splatnosti
   Pokud to nemáte písemně, nemůžete tvrdit, že "byly jasně stanoveny dohody i cena díla"...

   Pokud však máte předávací protokol, který říká, že práce dle písemné objednávky byly provedeny, máte na zaplacení celé ceny nárok.

   Neopravňuje vás to však k přerušení prací na jiné objednávce, z čehož vám mohou vzniknout potíže, třeba pokuta za pozdní dodání, která též jistě byla jasně stanovena, odběratel vyčíslí škody, které jste mu přerušením práce způsobili atd... Pokutu vám odběratel nakonec započte proti nezaplacené části faktury...

   Dobře si proto znovu přečtěte, co jste s odběratelem podepsali a poté můžete zvažovat další kroky, třeba i návrh k soudu, nebo dokonce návrh insolvence, pokud je vás takto postižených více.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).