Hlavní navigace

Závodní nebo obvodní lékař

• (neregistrovaný) 90.176.143.---

7. 5. 2013 9:54

prosím vás,pokud má firma svého závodního lékaře,kde jsem byl na vstupní prohlídce,mohu jít s nemocí za svým obvodním lékařem,kde mám všechny své papíry,nebo to nejde,příp.si může firma vynutit abych se podrobil kontrole u závodního?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 5. 2013 10:05

all (neregistrovaný) 46.227.168.---

Re: závodní nebo obvodní lékař
      Závodního lékaře máte jen pro preventivní prohlídky, kam jste odesílán zaměstnavatelem.
      S jakoukoliv nemocí dál chodíte ke svému obvodnímu lékaři.

Na následnou kontrolu k závodnímu lékaři vás firma může poslat např. v případě, že marodíte dlouho nebo si myslí, že váš zdravotní stav se změnil natolik, že danou práci nemůžete vykonávat.

• 7. 5. 2013 10:22

petrw (neregistrovaný) 90.176.143.---

jsem 4 dní na marodce,v práci končím 30.6.,výpověd jsem dal já
      ale chci ještě jít do práce,tam mi po podání nemocenského lístku začali vyhrožovat ,že si to přezkoumá Závodní,tak nevím,kde je pravda,co je to dlouhá nemocenská,měsíc určitě na marodce budu,dýl ne.

• 7. 5. 2013 11:46

iva. (neregistrovaný) 89.24.108.---

Záleží na tom, v jakém oboru pracujete - jsou obory, kde zaměstnavatelé vyžadují i výstupní prohlídku při skončení PP, třeba i proto, aby si byli jisti, že na ně zaměstnanec "nebude hrát" pár týdnů po skončení PP nemoc z povolání.

• 7. 5. 2013 12:26

PETRW (neregistrovaný) 90.176.143.---

v kanclíku 8 hodin u PC,TAKŽE NIC TAKOVÉHO,SPÍŠ MĚ zajímá,jestli může po mě chtít,když budu měsíc na marodce,abych
      šel k závodnímu atd,od dne,kdy jsem podal výpověd,tu mám fakt peklo,tolik práce,jako pro 2 lidi atd,buzerace a to jen pro to,že odcházím za přítelkýní do prahy

• 7. 5. 2013 13:15

iva. (neregistrovaný) 89.24.108.---

Pokud Vás zaměstnavatel vyzve k tomu, abyste se podrobil lékařské prohlídce, jste povinen se na ni dostavit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).