Hlavní navigace

DE začátečník :( poraďte zkušení

• (neregistrovaný) 88.101.169.---

7. 5. 2013 11:14

Dobrý den, prosím Vás mám program MRP ale myslím, že to není až tak podstatné,ale jde mi o to, jestli v DE (plátci DPH)musím zapisovat účtenky,faktury přijaté i vydané ...jednotlivě anebo můžu např.sečíst 1xza týden výdej x příjem a zapsat pod datumem kdy jsem přímo zapsala do deníku anebo podle datumu jaký je na dokladech?Jde mi o to, že někdy když zapíšu jednotlivě se mi může stát, že mám pokladnu v mínusu,kdybych psala např. 1x za týden tak by to vyšlo kladně. Je nutno rozepisovat u DE vyplacené mzdy,režii rozpitvávat jako na energii plyn materiál atd??Moc Vám děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 5. 2013 11:53

v.e.n.d.y.

Re: prosím paní v.e.n.d.y
      Už kvůli záznamní povinnosti vůči DPH musíte rozepisovat jednotlivé paragony a faktury do daňové evidence. Musíte mít u jednotlivých dokladů základ daně a DPH. Já si neumím představit a za svou praxi jsem se nesetkala, se zápisy sečtených dokladů. U OSVČ není příliš na závadu pokladna v mínusu, zase ji nadotujete buď z běžného účtu nebo vkladem podnikatele.

• 7. 5. 2013 11:57

J. (neregistrovaný) 88.101.169.---

A můžu udělat zápisovat jednostlivé položky faktur a účtenek do peněžního deníku tak abych se vyvarovala mínusové pokladně? Nebo musí jít doklady datumově po sobě jak jsou vystavené i v deníku.Jde o to, že šéf moc nechce osobní vklady používat!!

• 7. 5. 2013 12:03

v.e.n.d.y.

Daňová evidence je založena na principu příjmu a výdeje peněz, proto se účtuje pokladnou nebo bankou a přenáší se to do peněžního deníku. Přeci když majitel něco koupil za vlastní peníze, tak i tím dotuje své podnikání. Většinou účtuji nějaký větší jeho výběr z banky jako dotaci pokladny a to pak používám na výdeje z pokladny. Do pokladny účtujete s datumem, kdy účtujete, mohu proplatit dnes doklad z ledna a v pokladně bude květnové datum.

• 7. 5. 2013 12:03

Katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

Jen dodám, že když po vás chce něco program, ještě to neznamená, že se to musí . DE je věc vcelku jednoduchá, ale tvůrci programů asi vycházejí z toho, že za jednoduchou věc nelze požadovat moc peněz. Tak vám sloupeček daňové výdaje rozpitvají na 50 podsloupečků, přestože to není potřeba .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).