Hlavní navigace

Podíl, zisk z tohoto podílu, zažazení

  • (neregistrovaný) 77.236.203.---

    7. 5. 2013 14:29

    Dobrý den,
    prosím o informaci v následující věci:

    Koupil jsem podíl v jedné firmě, dostanu nějaké akcie. Na faktuře je uvedeno pouze "VIP balík" za částku cca 150.000,- Kč. Chci to zařadit do obchodního majetku. Toto je moje první zkušenost s tímto typem obchodu, takže vůbec netuším co dál.

    1) Zařadím do daňové evidence jako majetek - bude hmotný nebo nehmotný?

    2) Bude se tento majetek odepisovat? A jak dlouho?

    Zisk mi bude plynout ze 2 činností:

    3) zprostředkování prodeje - předpokládám, že to bude §7, takže z těchto provizí zaplatím DZP, SP i ZP?

    4) dividendy - to bude §8? Z dividend zaplatím jen DZP?

    Moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).