Hlavní navigace

Přefakturace postele od truhláře ?

  • (neregistrovaný) 77.48.52.---

    11. 5. 2013 12:10

    Dobrý den,
    jsme plátci dph a dodáváme plátci dph. Opravujeme pánovi chatu.
    Pán si objednal kuchyň na míru a další montované prvky.
    Nakoupili jsme od truhláře (neplátce dph) a přefakturovali pánovi v režimu PDP, šlo o montované výrobky.
    Nyní jde ale o postel od truhláře (neplátce) a navíc matrace (od firmy na matrace). Toto ale budeme přefakturovávat jako volně stojící nábytek s matrací, to vše bez režimu pdp že ?
    Postel, masiv cena 25000,-. nákup bez dph přefakturace s dph ?
    Matrace nákup s dph přefakturace s dph ?
    Moc děkuji všem

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 5. 2013 12:50

      annonym (neregistrovaný) 188.175.56.---

      Re: Přefakturace postele od truhláře ?
      1) PDP lze použít pouze, pokud fakturujete plátci a ten přijaté plnění použije pro ekonomickou činnost. Takže, pokud fakturujete občanovi (tedy neplátci), bude DD vždy s DPH!!! Pokud se jedná o montáž v chatě (není určena pro bydlení, ale rekreaci), pak nelze použít sníženou sazbu daně, ale základní.
      2)V případě, že plátce pořídí zboží nebo služby a přeúčtovává je jiné osobě, má od 1. 1. 2009 v podstatě dvě možnosti:

      buď při pořízení od jiného plátce daně uplatní nárok na odpočet daně a při přeúčtování postupuje stejně jako při uskutečnění vlastního zdanitelného plnění, tj. uplatní daň na výstupu podle platné sazby a vystaví daňový doklad, nebo

      využije ustanovení § 36 odst. 11 ZDPH, neuplatní nárok na odpočet daně a pro přeúčtování použije MAXIMÁLNĚ stejnou částku, kterou uhradil při pořízení zboží nebo služby a při přeúčtování neuplatní daň na výstupu (v podstatě se dá říci, že přeúčtování provede v úrovni pořizovací ceny vč. daně).

      Pak tyto přefakturovávané náklady neuvádíte výsledkově, ale na rozvahových účtech. V DE pak neovlivňující základ daně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).