Hlavní navigace

Budu danit v ČR?

  • (neregistrovaný) 193.86.121.---

    13. 5. 2013 13:52

    Dobrý den, prosím, moc se v tom nevyznám. V říjnu 2012 jsem zdědila byt dle závěti v osobním vlastnictví - po sestřenici na Slovensku. Letos v březnu jsem byt prodala. Paní na slovensku mi sdělila, že asi u nich danit nic nebudu, vše prý v ČR. Prosím, nevíte jak to bude - myslím tedy daň z příjmů? Jsem zaměstnaná, žiji v ČR a + tento příjem. Zjistila jsem si, že jsem rezidentem v ČR a měla bych celosvětové příjmy zdaňovat v ČR. V bytě bydlela sestřenice celý život až do své smrti, a snad by se na to vztahovalo nějaké osvobození, ale fakt nevím podle jakých zákonů to mám zpracovat....děkuji za rady

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 5. 2013 15:00

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: budu danit v ČR?
      Dle českého zákona o DP- prodej nebudete mít osvobozen, protože sestřenice není příbuzná v řadě přímé, takže ostatní příjem dle §10 ZDP, výdajem bude nabývací cena= ta za kterou jste byt zdědila, dále případné provize za prodej, poplatky a také daň z převodu nemovitostí

    • 13. 5. 2013 15:28

      bohuš (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: budu danit v ČR?
      děkuji, nedošlo mi, že sestřenice už není v řadě přímé....

    • 14. 5. 2013 11:06

      bohuš (neregistrovaný) 193.86.121.---

      vladíku, myslím,že je to jinak...
      ještě jsem dohledávala informace, a vypadá to, že pokud se to týká nemovitosti, tj. bytu, pak to bude zdaněno v místě, kde nemovitost je, tj. na Slovensku dle jejich zákonů - tak je to ve smlouvě se SR o zamezení dvojího zdanění, tak zatím aspoň takto.

    • 14. 5. 2013 16:01

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: vladíku, myslím,že je to jinak...
      Ano, máte pravdu, na SZDZ jsem zapomněla, v článku 13- zisky ze zcizení majetku lze tento zdanit ve státě, kde se nemovitý majetek nachází.... díky za nakopnutí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).