Hlavní navigace

Pracovní neschopnost - jaký postup dále

• (neregistrovaný) 81.19.10.---

14. 5. 2013 14:38

Dobrý den, zaměstnanec je od 26.2.2013 v pracovní neschopnosti v důsledku pracovního úrazu - lehce pohmožděná ruka, první odhad pracovní neschopnosti byl cca 3 týdny, po jejím ukončení chtěl dohodou ukončit pracovní poměr.
    Poslední lístek na peníze od něho mám ke dni 29.3.2013, telefon mi vždy típne a na e-maily nereaguje. Volala jsem tedy jeho praktické lékařce, zda je vůbec ještě v pracovní neschopnosti, ta mi sdělila že ano, ale dotyčného pána viděla naposledy právě toho 29.3.2013, od té doby k ní nepřišel, prý ho tedy písemně vyzve ke kontrole.
    Z doslechu vím, že má pán nějaké rodinné problémy a řeší je alkoholem.
    Jak postupovat? napsat mu písemnou výzvu ať doloží trvání pracovní neschopnosti, v opačném případě s ním může být rozvázán pracovní poměr? Je nějaká lhůta na doložení?
    Děkuji
    Jindra

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 5. 2013 14:44

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

Re: pracovní neschopnost - jaký postup d
      Vyzvat ho můžete, ale asi vám to bude prd platné, jemu zřejmě nevadí, že je bez peněz. Vidím to jedině na součinnost s lékařem. V PN výpověď dát nemůžete, musíte počkat na ukončení lékařem. Potom když nepříjde do práce, psát A a po 5 dnech A zrušení PP. Domluvte se s lékařkou, aby vám dala vědět, až to bude řešit a jak.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).