Hlavní navigace

Cestovní náhrady a DoPČ

  • (neregistrovaný) 81.200.56.---

    14. 5. 2013 14:49

    Jsou cestovní náhrady daňově uznatelné u pracovníků na dohodu o pracovní činnosti?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 5. 2013 16:48

      rr (neregistrovaný) 78.80.121.---

      Re: Cestovní náhrady a DoPČ
      Ano, za níže uvedených podmínek


      § 155 ZP

      (1) Cestovní náhrady je možné zaměstnanci, který koná pro zaměstnavatele práci na základě dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr, poskytnout pouze v případě, že bylo sjednáno toto právo, jakož i místo pravidelného pracoviště zaměstnance.

      (2) Má-li zaměstnanec podle dohody o provedení práce vykonat pracovní úkol v místě mimo obec bydliště, má právo na cestovní náhrady, bylo-li jejich poskytnutí sjednáno, i když není sjednáno místo pravidelného pracoviště.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).