Hlavní navigace

Preventivní prohlídky od 4/2013

  • (neregistrovaný)

    15. 5. 2013 9:21

    Dobrý den.
    Vím, že 26.března 2013 vyšla nová vyhláška č.79/2013 Sb.,ohledně periodických prohlídek zaměstnanců.
    Vyplývá z ní, že zaměstnanci jsou rozděleni do 4kategorií, podle náročnosti práce.
    Jsme Základní umělecká škola a já nikde nevyčetla, do jaké kategorie patří naši pracovníci - učitelé, účetní, uklízečky, údržbách. Myslím, že se bude jednat o 1.kategorii, ale jistá si nejsem. Můžete mi poradit? Moc děkuji.
    S pozdravem. L.Štírková, účetní ZUŠ Ostrov

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 5. 2013 9:34

      jasná. (neregistrovaný)

      Re: Preventivní prohlídky od 4/2013
      Hygiena nám zařadila uklízečky a údržbáře do II. kategorie.

    • 15. 5. 2013 10:27

      all (neregistrovaný)

      Re: Preventivní prohlídky od 4/2013
      No tak my máme údržbáře i uklízečky v I. kategorii - tak nám to bylo odsouhlaseno na školení. Ale dnes už si nejsem jistá ničím.

    • 15. 5. 2013 10:37

      jasná. (neregistrovaný)

      Re: Preventivní prohlídky od 4/2013
      My jsme si zaplatili hygienu, přišli na pracoviště, provedli různá měření a zařadili nám všechny profese do jednotlivých kategorií. Myslím si, že to je nejlepší řešení, máme od hygieny písemné zařazení jednotlivých profesí do kategorií a alespoň víme, že posíláme zaměstnance na preventivky ve správné periodě a se správným zařazením do kategorie.
      To ovšem neznamená, že hdyž my máme uklízečky a údržbáře ve II. kategorii, tak to tak musí mít i ostatní. V každém podniku se to posuzuje inviduálně. U uklízeček je například důležité pro posouzení, zda vytírá smetákem nebo mopem, zda kýbl přeenáší nebo jej vozí ve vozíků, jak často myje okna, kolik hodin kterou práci vykonává......

    • 15. 5. 2013 11:01

      all (neregistrovaný)

      Re: Preventivní prohlídky od 4/2013
      Nám totiž hygiena v Ostravě zařadila i pracovníky pracující na oddělení, kde je ionizující záření do kategorie I. Takže o ostatní jsme raději ani nežádali, jen na tom školení konzultovali s přednášejícím.
      Přijde mi, že je kolem toho čím dál víc práce a výsledek = O

    • 16. 7. 2013 11:55

      agirl (neregistrovaný)

      Re: Preventivní prohlídky od 4/2013
      Dobrý den, tak to jste na tom dobře, že Vám hygiena poradila. Já jsem zkoušela 3 nejbližší hygieny v okolí a všude mi řekli, že mi neporadí, že to mají dokonce zakázaný. Oni jsou prý jen na to, aby to pak kontrolovali.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).