Hlavní navigace

Údaje k exekuci

  • (neregistrovaný) 90.180.154.---

    15. 5. 2013 13:10

    Dobrý den, je zaměstnavatel povinnen uvádět na žádost exekutora č.ú. zaměstnance? jestli ano, na základě čeho.Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 5. 2013 13:12

      salala (neregistrovaný) 85.71.77.---

      Re: údaje k exekuci
      Zrovna včera jsem byla na semináři.
      Není povinen. Paragraf si bohužel nepamatuji.

    • 15. 5. 2013 13:16

      majta (neregistrovaný) 90.180.154.---

      Re: údaje k exekuci
      Já právě také na školení slyšela, že ne, ale dnes jsem dostala dopis, kde píší.....s ohledem na citované ustanovení ex. řádu (§34 zák.č.120/2001 Sb) má zaměstnavatel povinnost ne jeho žádost sdělit čísla účtů....

    • 15. 5. 2013 13:44

      salala (neregistrovaný) 85.71.77.---

      Re: údaje k exekuci
      Ale v tomto paragrafu se nehovoří o povinnostech zaměstnavatele, nýbrž o právnické osobě vedoucí evidenci osob...
      Já nevím, paní inženýrka na semináři se k tomu vyjádřila vcelku dost jasně a to tak, že nemáme povinnost jim toto sdělovat.
      Podívejte se na toto - zákon 120/2001 Sb., §33, odst. 4. Sice tam je opět i pojem "právnická osoba", ale domnívám se, že by se měl obrátit prvotně na tu banku. Ale prosím toto berte pouze jako můj názor.

    • 16. 5. 2013 8:03

      jo (neregistrovaný) 85.207.44.---

      Re: údaje k exekuci
      Jaká paní inženýrka vám to prosím říkala - ing. Klímová ...?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).