Hlavní navigace

Změna pobytu - dcera 11 let v anglii

• (neregistrovaný) 46.13.11.---

16. 5. 2013 11:46

Dobrý den, prosím o radu a zkušenosti..
    Moje dcera žije již 11 rokem v anglii. Je pořád přihlášená k trvalému pobytu v místě bydliště.
    Neustále trvrdila, že neví jestli se vrátí, či ne.. měla tam docela dobré zaměstnání.
    Zde je odhlášená ze zdravotního pojišttění a má nahlášeno na VZP, kde pracuje a vše platí v anglii.
    V loňském roce si s přítelem pořídili na hypotéku dům a teď je již situace taková, že se přiklání k tomu, že se již nevrátí a zůstane v anglii..

Jedná se mi o to, že platíme svoz odpadu i za ni. V některé vyhlášce obcí jsem našla, že pokud se občan nezdržuje v místě hlášení trvalého pobytu víc jak 300 dnů v roce, je od poplatků osvobozen, v naší obci ve vyhlášce jsem to nenašla....
    Neporadí někdo jak to je?

Nevím zda ji odhlásit z trvalého pobytu, nebo zda raději platit dál..

děkuji moc za zkušenosti

Blanka

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 5. 2013 14:39

em (neregistrovaný) 90.179.26.---

Re: změna pobytu - dcera 11 let v anglii
      Nejlépe se poradit přímo na obecním úřadě, já jsem toto také řešila, nahlásila jsem, že dotyčná osoba žije v jiném městě a již ji na složence nemám, přestože je u nás stále na trv.pobyt.

• 16. 5. 2013 14:51

katka1 (neregistrovaný) 90.179.152.---

A vidíte u nás dohoda možná nebyla. Pokud má trvalý pobyt, musí platit odpady ikdyž už tak dlohodobě nebydlí. zněl výrok naši úřednice.

• 16. 5. 2013 15:05

blanka1 (neregistrovaný) 46.13.11.---

tak to jsem zvědavá jak dopadnu já na obecním úřadu...
      .. napíšu,ale až asi příští týden ve středu.... jinak asi nemají úřední hodiny..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).