Hlavní navigace

Vstupní prohlídka u DPP

  • (neregistrovaný) 85.70.201.---

    16. 5. 2013 20:46

    Prosím musí být vstupní prohlídka u DPP?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 5. 2013 21:01

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: vstupní prohlídka u DPP
      §59, odst. 1 ... b) zaměstnavatel vstupní lékařskou prohlídku zajistí vždy před uzavřením dohody o provedení práce nebo dohody o pracovní činnosti, má-li být osoba ucházející se o zaměstnání zařazena k práci, která je podle zákona o ochraně veřejného zdraví prací rizikovou nebo je součástí této práce činnost, pro jejíž výkon jsou podmínky zdravotní způsobilosti stanoveny jinými právními předpisy; zaměstnavatel může vstupní lékařskou prohlídku vyžadovat též, má-li pochybnosti o zdravotní způsobilosti osoby ucházející se o práci, která není prací rizikovou a která má být vykonávána na základě dohody o provedení práce nebo dohody o pracovní činnosti

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).