Hlavní navigace

Operační světla

• (neregistrovaný) 109.81.186.---

17. 5. 2013 12:15

Dobrý den, koupili jsme 4 ks operačních světel (veterinární klinika). Lze na to použít pokyn D6, k par.26 - účelové zařízení pro zdravotnictví a účtovat jako movitý majetek nebo to musí být TZ budovy. Světla jsou na stropní konzoly normálně napojené na elektroinstalaci, ale není to běžné osvětlení místnosti, pouze účelové, které se může po pár letech měnit za kvalitnější.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 5. 2013 12:54

via99 (neregistrovaný) 109.81.186.---

Prosím v.e.n.d.y.
      >Dobrý den, koupili jsme 4 ks operačních světel
      >(veterinární klinika). Lze na to použít pokyn D6, k par.26 -
      >účelové zařízení pro zdravotnictví a účtovat jako
      >movitý majetek nebo to musí být TZ budovy. Světla jsou na
      >stropní konzoly normálně napojené na elektroinstalaci,
      >ale není to běžné osvětlení místnosti, pouze účelové,
      >které se může po pár letech měnit za kvalitnější.

• 17. 5. 2013 13:19

v.e.n.d.y.

Re: Prosím v.e.n.d.y.
      Nemám zkušennost se zdravotnickými zařízeními. Jen z praxe se mi třeba stalo, že jsme zavedli vzduchotechnické šroubováky a FU mi vyhodil rozvody vzduchu, které byly přišroubovány ke stropu s tím, že to je TZ budovy, protože jsou s ní pevně spojeny.....snad pomůže někdo znalejší.

• 17. 5. 2013 13:32

via99 (neregistrovaný) 109.81.186.---

Díky, nedalo mi to a zavolala jsem s prosbou na FÚ na kontrolní. Řekli, že to na základě pokynu D6 obhájím jako movitý majetek. Přitom to určitě není jednoznačné a jde jen o názor jednotlivců. Není to jednoduchá práce...
      Ale jsem ráda, že toto forum existuje, moc mi to už párkrát pomohlo. Takže ještě jednou díky.

• 17. 5. 2013 13:35

v.e.n.d.y.

No právě, písemně Vám to nedají a za pár let se budete dohadovat s jinou kontrolorkou FU. Ale to je tak s mnoha případy. Tak přeji štěstí na lidi:-))) hezké dny V.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).