Hlavní navigace

Brigádnická činnost a HPP

  • (neregistrovaný) 83.208.167.---

    20. 5. 2013 6:25

    dobrý den, prosím co vše ohlídat u zaměstnance, který má ještě mimo hl.pracovního poměru na plný úvazek brigádu, měli bychom vědět o jakou sjednanou sml. se jedná?
    děkuji
    as.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 5. 2013 7:09

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: brigádnická činnost a HPP
      Mohl by vás zajímat § 304 ZP
      § 304
      (1) Zaměstnanci mohou vedle svého zaměstnání vykonávaného v základním pracovněprávním vztahu vykonávat výdělečnou činnost, která je shodná s předmětem činnosti zaměstnavatele, u něhož jsou zaměstnáni, jen s jeho předchozím písemným souhlasem.

    • 20. 5. 2013 8:24

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: brigádnická činnost a HPP
      Ještě doplním. Pokud v některém měsíci bude mít odměnu z dohody vyšší než 5 000,-Kč, pak bude zálohová daň a vy mu v příštím roce nebudete mohli udělat RZD, bude si muset podat daňové přiznání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).