Re: FOTOVOLT vedení UCE x DE
Dobrý den, já mám vyjádření z Finančního ře. v Plzni: povinnost vést Účetnictví mají pouze ti poplatníci, kteří uvedli FVE do provozu před rokem 2010 a to minimálně 5 let.
Zkuste se obrátit na ing. Sušánkovou e-mail Monika.Susankova@
pl.ds.mfcr.cz ...snad Vám odpoví, mnoho úspěchů:)
Re: FOTOVOLT vedení UCE x DE
Moc Vám děkuji za odpovědi.
Jak jste prosím obhájili to, že jste vedeli dále a doteď vedete DE ?
Četla jsem stanovisko odboru účetnictví ministerstva financí:
"Pokud dotčený subjekt nesestaví k 31.12.2010 účetní závěrku z důvodu, že mu odpadla povinnost vést účetnictví na základě zákona č.155/2010 Sb., a pokud již dříve účetní závěrku nesestavoval, nelze obecně dovozovat jeho povinnost vést účetnictví v následujících 5 letech."
No jenže já jsem žádné závazné stanovisko vydané nenašla.
Musíme tedy vést účetnictví i na FVE výrobu i na maloobchod dohromady ? Nebo jen na výrobu FVE a na maloobchod můžeme DE ?
Moc díky.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
OSVČ, nezapomeňte změnit zálohu na zdravotní a sociální pojištění už za leden
Někdo se psem, jiný s Ámosem. Co popřála k Vánocům a novému roku vláda na sítích?
Kdy letos podat přiznání a přehledy OSVČ? Tady je daňový kalendář pro rok 2026
Změny, které přináší rok 2026 do oblasti zaměstnávání
Velký rozcestník změn v roce 2026, které se týkají podnikatelů
Nová sleva na sociálním pojistném v roce 2026
20. 5. 2013 11:33
Dobrý den,
jak je prosím správné vedení účetnictví či DE v tomto případě ?
Licence na výrobu fotovolt.elektrárny od roku 2008, v roce 2008 obdržel osvč, vedl DE na maloobchod. Dle tehdejší rady daň. poradce vedl dále DE a podával DAP k dani z příjmů fyz. osob.
Odepisoval FVE, neuplatnil osvobození od daně z příjmů.
Pak bylo vedení UCE zrušeno že ?
Měl vést UCE za FVE i maloobchod od 2008 ?
Měl vést UCE po celou tu dobu až doteď ?
Odpis FVE je v zákoně psán bez přerušení, nemůže tedy přerušit, přestože by ho odpis dostal do ztráty ?
Moc moc děkuji za jakoukoliv radu :o)