Hlavní navigace

Zjednodušený DD - vysvětlení

  • (neregistrovaný) 78.80.57.---

    21. 5. 2013 10:51

    Dobrý den,

    prosím o vysvětlení (pro "méně chápající")

    Daňový doklad nelze vystavit jako zjednodušený daňový doklad v případě
    a) dodání zboží do jiného členského státu, na které se vztahuje osvobození od daně s nárokem na odpočet daně,

    ROZUMÍM ... když vystavuji DD např. na Slovensko dle § 64 ???


    b) zasílání zboží do tuzemska s místem plnění v tuzemsku,

    NEROZUMÍM ... proč nemůžu vystavit ZDD, když částka nepřesáhne 10tisíc ???

    c) uskutečnění plnění, u něhož je povinna přiznat daň osoba, pro kterou se plnění uskutečňuje, nebo

    CHÁPU ... např. při přenesené daňové pivinnosti ???

    d) prodeje zboží, které je předmětem spotřební daně z tabákových výrobků, za jiné než pevné ceny pro konečného spotřebitele. - ROZUMÍM

    Moc děkuji za trpělivost a dovysvětlení :o)

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 5. 2013 13:01

      vaniska (neregistrovaný) 78.80.57.---

      Moc prosím
      >Dobrý den,
      >
      >prosím o vysvětlení (pro "méně chápající")
      >
      >Daňový doklad nelze vystavit jako zjednodušený daňový
      >doklad v případě
      >a) dodání zboží do jiného členského státu, na které se
      >vztahuje osvobození od daně s nárokem na odpočet
      >daně,
      >
      >ROZUMÍM ... když vystavuji DD např. na Slovensko dle §
      >64 ???
      >
      >
      >b) zasílání zboží do tuzemska s místem plnění v
      >tuzemsku,
      >
      >NEROZUMÍM ... proč nemůžu vystavit ZDD, když částka
      >nepřesáhne 10tisíc ???
      >
      >c) uskutečnění plnění, u něhož je povinna přiznat daň
      >osoba, pro kterou se plnění uskutečňuje, nebo
      >
      >CHÁPU ... např. při přenesené daňové pivinnosti ???
      >
      >d) prodeje zboží, které je předmětem spotřební daně z
      >tabákových výrobků, za jiné než pevné ceny pro
      >konečného spotřebitele. - ROZUMÍM
      >
      >Moc děkuji za trpělivost a dovysvětlení :o)

    • 22. 5. 2013 14:23

      radoslavcz (neregistrovaný) 84.242.76.---

      Re: Moc prosím
      >>Dobrý den,
      >>
      >>prosím o vysvětlení (pro "méně chápající")
      >>
      >>Daňový doklad nelze vystavit jako zjednodušený daňový
      >>doklad v případě
      >>...
      >>b) zasílání zboží do tuzemska s místem plnění v
      >>tuzemsku,
      >>
      >>NEROZUMÍM ... proč nemůžu vystavit ZDD, když částka
      >>nepřesáhne 10tisíc ???
      >>

      >>
      >>Moc děkuji za trpělivost a dovysvětlení :o)

      Jedná se o zasílání zboží do ČR (viz.):

      § 6c
      (1) Osoba povinná k dani se sídlem v tuzemsku, která poskytuje služby s místem plnění v tuzemsku, s výjimkou služeb osvobozených od daně bez nároku na odpočet daně, nebo která uskutečňuje zasílání zboží do tuzemska s místem plnění v tuzemsku, a to prostřednictvím své provozovny umístěné mimo tuzemsko, je plátcem ode dne poskytnutí těchto služeb nebo dodání tohoto zboží.

      § 8
      (4) Zasíláním zboží se pro účely tohoto zákona rozumí dodání zboží mezi členskými státy, pokud...

    • 22. 5. 2013 16:02

      vaniska (neregistrovaný) 109.238.211.---

      Re: Moc prosím
      Děkuji, zkusím naštudovat, zatím tomu moc nerozumím ...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).