Hlavní navigace

Dodatečné DP k DPPO - prosím

  • (neregistrovaný) 46.135.104.---

    21. 5. 2013 15:02

    Dobrý den, moc prosím o radu:
    Máme povinnost podat DODAP k DPPO na vyšší daňovou povinnost kvůli zapomenuté faktuře /poslední v číselné řadě/.
    Firma je plátce DPH, faktura byla doúčtována do roku 2012...a podáno DODAP k DPH.
    U DODAP k DPPO váhám, vzhledem k původnímu VH firma neuplatnilai daňové odpisy DHM, vzhledem k vyšším výnosům by je nyní ráda uplatnila.
    Jakým způsobem toto v DODAP ale uvedu, vím, že nesmím zasahovat do původního HV, kde mohu tedy nově uplatněné uvést a mohu to vůbec takto provést.
    Moc děkuji.

    Také se mi tím , že zapomenutá faktura byla doúčtována do roku 2012 změnila rozvaha a výkaz zisku a ztrát, ty se správně také nové nepodávají, je to tak?
    Případně za jakých skutečností je možné podat kompletní nové DP i s novými výkazy?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 5. 2013 17:27

      Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

      Re: Dodatečné DP k DPPO - prosím
      Předpoklad, že jste měli povinnost podat DPPO za r. 2012 k 31.3.2013.
      Opomenutá faktura vydaná z r 2012 nemůže být po podání DPPO účtována do r. 2012. Rok 2012 je již uzavřený. Měla být zaúčtována do r. 2013 s DUZP 12/2012 - vyplývá dodatečné přiznání k DPH.
      FV: 311/42.,343
      42. jiný výsledek hosp. min. let obsahuje opravy v důsledku neúčtování o nákladech nebo výnosech, pokud jsou významné. Popíšete v Příloze k ÚZ za r. 2013
      Tím, že je r. 2012 už uzavřený a DPPO za r. 2012 podané k 31.3. , zůstává v platnosti původní R a VZZ. Nyní podáte dodatečné DPPO za r. 2012 celé znovu dle nově zjištěných skutečností a dle Pokynů:
      "Dodatečné daňové přiznání
      Zjistí-li poplatník, že jeho daň má být vyšší než poslední známá daň, je povinen podat do konce měsíce následujícího po měsíci, kdy to zjistil dodatečně daňové přiznání, a ve stejné lhůtě rozdílnou částku zaplatit.
      V dodatečném daňovém přiznání poplatník uvede rozdíl oproti poslední známé dani a den jeho zjištění.
      V dodatečném daňovém přiznání na vyšší daň lze uplatnit vyšší částky odčitatelných položek podle § 34 zákona a položek snižujících základ daně podle § 20 odst. 7 a 8 zákona, a to jen v takové výši, aby rozdíl mezi nově stanoveným základem daně, sníženým o tyto položky, zaokrouhleným na celé tisícikoruny dolů, a základem daně sníženým o odčitatelné položky podle § 34 zákona a položky snižující základ daně podle § 20 odst. 7 nebo 8 zákona, zaokrouhleným na celé tisícikoruny dolů,z něhož byla daň pravomocně vyměřena, činil alespoň 1.000 Kč."

    • 21. 5. 2013 18:37

      Zuz1 (neregistrovaný) 46.135.24.---

      Re: Dodatečné DP k DPPO - prosím
      Velice děkuji za vyčerpávající odpověď, vše jasné , pochopila jsem. :-))). Mějte hezký večer.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).