Hlavní navigace

Pro Ali - vysvětlení § 7

  • (neregistrovaný) 213.226.255.---

    22. 5. 2013 7:24

    Dobrý den, mohla bych Vás poprosit o vysvětlení této věty?: "Pokud však odeslání nebo přeprava zboží začíná ve 3. zemi, za místo plnění při dovozu zboží a následného dodání zboží osobou, která dovoz zboží uskutečnila, se považuje členský stát, ve kterém vznikla daňová povinnost při dovozu zboží". To je v § 7. Tento výklad se tedy nevztahuje k našemu případu, kdy mi jako plátce koupíme zboží od f. ze 3. země, toto zboží si náš odběratel - český plátce sám na své náklady odveze do ČR a proclí, máme i tak tedy fakturovat našemu českému odběrateli bez DPH? Moc tomuto § nerozumím, tak se omlouvám, že se ještě ptám. Moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 5. 2013 9:00

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Pro Ali - vysvětlení § 7
      psal jste, že prodáváte v podmínce EXW 3. země (vlastnictví přechází ve 3. zemi), takže dovoz do ČR si zajišťuje váš odběratel a jeho se týká tato věta, vás se týká §7 odst. 1 ZDPH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).