Hlavní navigace

Nemocenská přechod měsíce...?

• (neregistrovaný) 77.95.45.---

22. 5. 2013 18:40

Dobrý den,

mám jít na plánovaný zákrok a vzhledem k tomu, že neschopnost bude pravděpodobně 2-3 týdny, jsem z toho lehce na nervy :-( nikdy předtím jsem nemarodila, navíc tak dlouho. Netuším, jak vysoká bude moje nemocenská, je lepší začít marodit na konci měsíce a přejít do druhého? Bude to stejně "bolestné" jako bych marodila 3 neděle v kuse v jednom měsíci? Spočítáte mi prosím, jak moc budu v balíku za marodění?

Prosím nezlobte se na mě, ale je to pro mě docela finanční zásah, ale bohužel zákrok je neodkladný.

Moje hrubá mzda činí 26tis, superhrubá 35tis.

Děkuji moc

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 5. 2013 19:06

Líba (neregistrovaný) 88.103.26.---

Re: Nemocenská přechod měsíce...?
      Za neschopenku do 21 dnů hradí zaměstnavatel náhradu mzdy. První tři pracovní dny jsou zadarmo, potom další skoro zadarmo. Přechod měsíce není důležitý, může být rozdíl v přechodu z jednoho čtvrtletí do druhého. Pokud budete marodit v červnu, bude použit průměr spočítaný z I. čtvrtletí, při nemoci v červenci z II. čtvrtletí. Pokud znáte datum operace a příslušný průměr na dovolenou, tak vám to tu někdo jistě spočítá. Musíte samozřejmě napsat, jakou máte pracovní dobu.

• 22. 5. 2013 19:50

Martina1 (neregistrovaný) 213.195.214.---

Viz výše, prvních 21 dnů vám platí zaměstnavatel, pak sociálka, pokud by to přešlo i na tu sociálku výše se vypočítává z příjmů za předchozí rok, pokud půjdete marodi v červnu 2013 - peníze se budou počítat od června 2012 - květen 2013 (pokud jste u toho zaměstnavatele tak dlouho), když ne, tak to bude od data nástupu do května 2013 - sečtou se hrubé příjmy za to období a to se vydělí počtem dnů připadající na ten kalendářní rok ponížené o tzv. vyloučené doby (nemoc,mateřská,neplacené volno), no a výsledek krát 70 % - to je dávka na jeden den, nemocenské se počítá již za kalendářní dny, mzda od zaměstnavatele mám za to, že jsou jen pracovní dni.

• 22. 5. 2013 21:23

Marodova (neregistrovaný) 77.95.45.---

Děkuji, průměr zjistím z pásky, termín bych měla vědět do konce týdne, tak se tu případně zase ozvu. Děkuji moc.

• 22. 5. 2013 22:14

Líba (neregistrovaný) 88.103.26.---

Nekoukejte na peníze, jestli si to bude zdraví žádat. Někdy může předčasně ukončená neschopnost nadělat spoustu škody. Samozřejmě vám to tu někdo rád spočítá, klidně napište. Přeju hodně štěstí.

• 23. 5. 2013 7:33

vlalet (neregistrovaný) 193.86.243.---

dejte si do vyhledávače "kalkulačka nemocenská" a tam si zadáte vaši hrubou mzdu, počet dní nemoci a vše se spočítá.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).