Hlavní navigace

Prodej nemovitosti a DPH - prosím!

  • (neregistrovaný) 83.208.73.---

    23. 5. 2013 13:17

    Dobrý den,
    prosím moc o radu. Firma prodala v dubnu nemovitost pořízenou v roce 1992. Prodej jsem udělala bez DPH. Na kterým řádku uvedu v přiznání k dani z přidané hodnoty? Naskočilo mi to do řádku 50 a do řádku 51 ve sloupci bez nároku na odpočet. Můžete mi prosím říct, jestli je to tak správně? A ještě musím počítat vypořádací koeficient? Děkuji moc nevím si s tím opravdu rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 5. 2013 13:58

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Prodej nemovitosti a DPH - prosím!
      pokud prodáváte bez daně patří do ř. 50, event. 51 bez nároku.
      řádek 50 vstupuje do krácení koeficientem, pokud máte i v ř. 51
      (§ 76/4)-tak se do výpočtu koef. nezapočítává

    • 23. 5. 2013 15:47

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Prodej nemovitosti a DPH - prosím!
      Ale, pozor - pokud bylo prováděno TZ s odpočtem DPH. Pak se "vrací " poměrná část

    • 24. 5. 2013 6:36

      Zdeni (neregistrovaný) 83.208.73.---

      Re: Prodej nemovitosti a DPH - prosím!
      Paní Jano prosím Vás, takže když to mám v obou řádcích tak je to správně a žádný koeficient nepočítám? Pochopila jsem to správně? Děkuji moc za trpělivost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).