Hlavní navigace

Platba povinnosti DPH

  • (neregistrovaný) 193.85.240.---

    24. 5. 2013 6:02

    Chtěl ybch se zeptat kdy máme platit daňovou povinnost FÚ když je termín podání DPH 25. o víkendu, Musí být peníze na účtu FÚ už v pátek nebo stačí když v pátek peníze odejsou z našeho účtu?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 5. 2013 10:52

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Platba povinnosti DPH
      za den platby se považuje následující pracovní den, pokud 25. připadne na sobotu, neděli nebo svátek
      dle §252 odst. 2 daňového řádu daňovému subjektu vzniká povinnost uhradit úrok z prodlení za každý den prodlení, počínaje pátým pracovním dnem následujícím po dni splatnosti až do dne platby včetně
      stačí zaplatit tak, aby FÚ peníze přišly na účet 31.5.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).