Hlavní navigace

Mateřská a práce na dobu určitou

• (neregistrovaný) 90.179.136.---

27. 5. 2013 11:25

pracuji na 1/2 prac.úvazek a mám na dobu určitou do konce června a teď jsem zjistila, že jsem těhotná(porod listopad).
    Kdo poradí co je pro mě výhodnější
    jít na neschopenku nebo se přihlásit na úřad práce.
    Jak je to pak s výpočtem mateřské.
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 5. 2013 11:47

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Re: mateřská a práce na dobu určitou
      Nepíšete, jak dlouho jste byla zaměstnaná, jestli budete mít nárok na PPM. Ochranná lhůta je 180 dnů po skončení zaměstnání, ale jen pokud to zaměstnání tak dlouho trvalo. Musíte mít 270 pojištěných dnů v posledních dvou letech před nástupem na PPM.

Pro výpočet nemocenské musíte znát příjmy za posledních 12 měsíců, podpora by se počítala z hodinového průměru v I.Q 2013. Při neschopence budete omezená vycházkami, podpora by byla 5 měsíců, což by vám stačilo do PPM.

• 27. 5. 2013 11:47

Katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

>pracuji na 1/2 prac.úvazek a mám na dobu určitou do
      >konce června a teď jsem zjistila, že jsem těhotná(porod
      >listopad).
      >Kdo poradí co je pro mě výhodnější
      >jít na neschopenku nebo se přihlásit na úřad práce.
      >Jak je to pak s výpočtem mateřské.
      >Děkuji
      Nejvýhodnější by bylo jít pracovat.
      >
      >

• 27. 5. 2013 12:56

Tutanka (neregistrovaný) 90.181.81.---

Jsem v podobné situaci, jen pracuji na plný úvazek. Smlouva mi končí po roce dne 2.7.2013. Ano nejlepší je pracovat, ale pokud mi neprodlouží smlouvu, nic s tím nezmůžu a obávám se, že ve 4.měsíci mě asi nikdo chtít zaměstnat nebude.
      Už jsem se dopátrala toho, že pokud bych odešla na nemocenskou, bylo by to nejlepší ještě před ukončením pracovního poměru, protože prvních 21 dnů platí zaměstnavatel a pokud odejdete až po ukončení smlouvy, prvních 21 dnů nikdo nezaplatí. Nejsem si jistá jak to bude u polovičního úvazku? Mě by spíš i zajímalo, jak by to bylo po rodičovské za 3 roky, kdybych se musela přihlásit na pracovní úřad. Z čeho by se to počítalo? Z posledního zaměstnání?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).