Hlavní navigace

Stravné

  • (neregistrovaný) 90.179.141.---

    27. 5. 2013 11:54

    Dobrý den, máme řidiče kamionu s a na pracovní smlouvě mají místo pracoviště celá ČR. Když vyjedou do zahraničí jak se počítá stravné?

    0-1 hod nic
    1-12-hod 1/3
    12-18hod 2/3
    18 a více plné stravné
    nebo
    0-5 nic
    5-12 1/3
    atd...

    v ZP §170 je to 12 hodin a méně , avšak alespoň 1 hodinu, nebo déle než 5 hodin, pokud vznikne právo na stravné v ČR. Ale když mi nevyplácíme v ČR žádné stravné ?

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 5. 2013 11:55

      rr (neregistrovaný) 78.80.121.---

      Re: Stravné
      § 34a ZP

      Není-li v pracovní smlouvě sjednáno pravidelné pracoviště pro účely cestovních náhrad, platí, že pravidelným pracovištěm je místo výkonu práce sjednané v pracovní smlouvě.
      Jestliže je však místo výkonu práce sjednáno ŠÍŘEJI než jedna obec, považuje se za pravidelné pracoviště obec, ve které nejčastěji začínají cesty zaměstnance za účelem výkonu práce. Pravidelné pracoviště pro účely cestovních náhrad NESMÍ být sjednáno šířeji než jedna obec.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).