Hlavní navigace

Výpověď

• (neregistrovaný) 78.80.180.---

28. 5. 2013 8:19

Ahoj, mám ted takový problém a sama nevím jak ho řešit...dělám v trafice necelý půl rok a ted mám nabídku na lepší práci, ale je problém s tou výpovědní lhůtou 2 měsíční...chtěla bych odejít hned a nastoupit do nové práce co nejdřív už z toho důvodu, že se v té trafice necítím, nerozumím si s kolegyní a šéf je taky pěknej zmetek a ty peníze o tom ani nemluvim, akord ještě když se mi ztrácej z kasy..... ale problém je, že on mě nepustí, už takhle se střídáme mezi 2 trafikama 3 lidi (já, kolegyně a on) nevím co mám dělat, jestli se nemám hodit na nemocenskou a třeba si to pak rozmyslí a vyhodí mě hned, já už jsem z toho úplně na nervy :/ted uplynul 1 měsíc výpovědní lhůty a on mi říkal že si to rozmyslí jestli mě po tom měsíci pustí nebo ne na dohodu, a včera s emi vysmál do xichtu, že mě nepustí že tam budu muset ještě být, jak to mám teda řešit??

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 5. 2013 8:29

Irča38 (neregistrovaný) 217.112.161.---

Re: Výpověď
      Pokud převzal Vaši výpověď, tak výpovědní lhůta běží.
      Někdo to dělá tak, že přestane chodit do práce a tím pádem
      dostane okamžitě výpověď - rozvázání prac. poměru dohodou.
      Napiště si rozvázání prac. poměru dohodou ke dní např. 29.5.2013

• 28. 5. 2013 8:38

div (neregistrovaný) 94.112.26.---

Dovoluji si upozornit, že tohle je naprostý blábol, takže se tím opravdu neřiďte. Raději si projděte historii.

• 28. 5. 2013 9:08

iva. (neregistrovaný) 89.24.108.---

Ideální je do konce výpovědní doby onemocnět - ovšem při takovém chování zaměstnavatele se jen těžko dočkáte výplaty náhrady za nemoc. Abyste mohla jít na Úřad práce, potřebujete Potvrzení o zaměstnání (zápočtový list) a ten dostanete jen při skončení pracovního poměru.
      Dohodu o skončení PP - pokud jsem dobře pochopila - Vám nepodepíše.
      Takže pokud máte možnost nastoupit do nového zaměstnání hned, bylo by řešením přestat ve stávajícím zaměstnání chodit do práce, prostě mít áčka a "nechat se vyhodit."
      K novému zaměsrtnavateli zápočtový list teoreticky nepotřebujete, to, že máte/nemáte exekuce lze doložit Vaším čestným prohlášením (k ničemu jinému už dnes zápočťák prakticky neslouží). Ovšem zvažte, jak bude působit na nového zaměstnavatele skutečnost, že jste z předchozího zaměstnání v podstatě utekla - jestli tomu bude přikládat nějakou váhu a jestli se nebude bát toho, že podobnou věc uděláte i u něj.
      A podstatná věc - v současném zaměstnání byste měla nějakým způsobem "předat doklady" - invetury nebo co vše je potřeba - abyste se pak za pár týdnů nedivila manku nebo jiným nově nastalým věcem. A to bez sopučinnosti zaměstnavatele asi nepůjde.
      Hodně štěstí a pevné nervy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).