Hlavní navigace

jak pronajímat jako spoluvlastníci ?

 • (neregistrovaný) 90.180.177.---

  29. 5. 2013 7:57

  Dobrý den
  Potřebovali bychom praktickou radu, týkající se pronájmů. Dva bratři vlastní nemovitosti, které pronajímají , jak nebytové prostory firmám, tak několik bytů. Dosud pronajímali na základě smlouvy o sdružení, jeden příjmy podle § 7, odváděl soc. a zdravotní. Je zaměstnaný, takže OSVČ vedlejší. Jsou plátci DPH .
  Druhý zdaňoval své příjmy v §9.
  Pokud by chtěli oba začít pronájmy zdaňovat podle § 9, aby nemuseli odvádět zdravotní a sociální, jak to prakticky provést? Doposud jeden vedl veškerou agendu za sdružení, podával za sdružení přiznání DPH, a jednou za rok převedl bratrovi jeho polovinu příjmů a výdajů.
  V případě, že by měli příjmy podle § 9, to už by asi nemohli mít sdružení? Byli by spoluvlastníci. Potom by už asi nebylo možné aby jeden podával přiznání DPH za oba. Jak to pak prakticky provést? Druhý bratr má vzdálené bydliště, a tak veškerou péči o nemovitosti – opravy, údržbu,výběr nájemného,provádí ten, který tam bydlí. Jak by měly vypadat doklady , pokud by bratři chtěli mít příjmy § 9? Vše na toho jednoho a ten by pak půlku „ přefakturoval“ každé čtvrtletí druhému, aby ten si mohl udělat vlastní přiznání DPH? Potřebovali bychom to popsat jako pro bl….
  Děkuji moc za vaše rady.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).