Hlavní navigace

Daňový doklad k přij.platbě Slovensko?

  • (neregistrovaný) 88.101.146.---

    29. 5. 2013 10:41

    Dobrý den,

    obdrželi jsme platbu za poskytnutou službu od plátce DPH ze Slovenska, opravenou věc si odvezou až v příštím měsíci.
    Máme již dát v květnu nějaký daňový doklad a jak vykázat v přiznání? Dík za info.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 5. 2013 12:06

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Daňový doklad k přij.platbě Slovensk
      dle §24a odst. 1 do 15 dnů od přijetí platby vystavit DD k přijaté platbě a uvést do přiznání za květen ř. 21, do SH se uvede až v měsíci poskytnutí služby

    • 29. 5. 2013 13:31

      míša2 (neregistrovaný) 88.103.191.---

      Re: Daňový doklad k přij.platbě Slovensk
      Ovšem FÚ bude volat, že nesouhlasí Výkaz DPH se souhrným hlášením. My v takovém případě jsme vše zahrnuli do měsíce poskytnutí služby, na základě FÚ.

    • 30. 5. 2013 1:02

      PetraFO (neregistrovaný) 80.90.129.---

      Re: Daňový doklad k přij.platbě Slovensk
      samozřejmě, protože se nic neuskutečnilo, pouze se přijaly peníze, do SH přijatá záloha nepatří....

    • 30. 5. 2013 10:07

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Daňový doklad k přij.platbě Slovensk
      takže §24a odst. 1 pro přiznání k DPH v tomto případě neplatí?
      Při poskytnutí služby s místem plnění mimo tuzemsko vzniká ke dni uskutečnění plnění nebo ke dni přijetí úplaty, a to k tomu dni, který nastane dříve,

      a) plátci povinnost přiznat uskutečnění tohoto plnění,

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).