Hlavní navigace

Zařazení majetku s nulovou ZC

  • (neregistrovaný) 83.69.56.---

    29. 5. 2013 14:02

    Dobrý den,
    můžete mi někdo poradit? Jsme PO, odpisy provádíme měsíčně. teď dostáváme bezúplatně 4 silnice.
    A/ 2 z nich jsou již plně odepsány původním majitelem-ten dělal odpisy 1/4letně. Mám zařadit v původní PC, ale zadat do karty, že je již plně odepsáno?
    B/ další silnice, má ZC a poslední odpis provedla obec v 03/2013. V jaké ceně zařadím? PC pro mne bude jejich ZC a tu budu dále odepisovat měsíčně s tím, že dopočítám odpis za duben?A původní PC budu mít jen někde v poznámce?
    C/silnice má ZC, ale je to ta, která vychází z požadované 5% ZC. Jak toto zařadím? Zařadím v původní PC a vše na kartě upravím, tak abych dále neodepisovala?
    KDE NAJDU OPORU V ZÁKONĚ?
    Děkuji za rady

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 5. 2013 14:12

      v.e.n.d.y.

      Re: Zařazení majetku s nulovou ZC
      Já si myslím,žře Vás nemusí zajímat, jak je darovaný majetek odepsán, to si musí vypořádat ten, kdo jej daruje a tím vyřazuje ze své evidence. Podle zákona o dani z příjmů § 27 (1) Hmotným majetkem vyloučeným z odpisování je
      ch) hmotný majetek, jehož bezúplatné nabytí bylo předmětem daně darovací a bylo v době nabytí od daně darovací osvobozeno,
      ...Takže bych zaúčtovala 021/082 a neodepisovala. Ale prakticky jsem toto neúčtovala, takže přivítám další moudra! Děkuji

    • 29. 5. 2013 14:21

      Kaiserka (neregistrovaný) 83.69.56.---

      Re: Zařazení majetku s nulovou ZC
      Jenže zákon stanoví, že vlastník si nemůže pro nový majetek stanovit vlastní zp.odepisování, že je povinen pokračovat v započatém. Ten, který majetek nabyl bezúplatně (to jsme my).Jenže z karty, kterou jsem si vyžádala od původního vlastníka vyplynulo to výše napsané a já nevím co s tím

    • 29. 5. 2013 14:40

      Lenka F (neregistrovaný) 90.180.49.---

      Re: Zařazení majetku s nulovou ZC
      >>>Dobrý den,
      >>>můžete mi někdo poradit? Jsme PO, odpisy provádíme
      >>>měsíčně. teď dostáváme bezúplatně 4 silnice.
      >>>A/ 2 z nich jsou již plně odepsány původním
      >>>majitelem-ten dělal odpisy 1/4letně. Mám zařadit v
      >>>původní PC,
      >>>ale zadat do karty, že je již plně odepsáno?
      >>>B/ další silnice, má ZC a poslední odpis provedla
      >>>obec
      >>>v 03/2013. V jaké ceně zařadím? PC pro mne bude
      >>>jejich ZC a tu budu dále odepisovat měsíčně s tím, že
      >>>dopočítám odpis za duben?A původní PC budu mít jen
      >>>někde v
      >>>poznámce?
      >>>C/silnice má ZC, ale je to ta, která vychází z
      >>>požadované 5% ZC. Jak toto zařadím? Zařadím v původní
      >>>PC a
      >>>vše na kartě upravím, tak abych dále neodepisovala?
      >>>KDE NAJDU OPORU V ZÁKONĚ?
      My jsme podobný případ řešili při vkladu části firmy. Účetní ZČ máme podle znaleckého odhadu (měli byste ho asi mít pro darovací daň), z této ceny odepisujeme účetně. Pro daňové odpisy máme zaevidovanou vstupní cenu ve výši PC původního vlastníka a odečtené už provedené odpisy, v odpisech původního vlastníka pokračujeme pouze daňově. Tento postup nám schválil daňový poradce, ale nevím, jestli se to takto týká i vás.
      >>>Děkuji za rady
      >>Já si myslím,žře Vás nemusí zajímat, jak je darovaný
      >>majetek odepsán, to si musí vypořádat ten, kdo jej
      >>daruje a tím vyřazuje ze své evidence. Podle zákona o
      >>dani
      >>z příjmů § 27 (1) Hmotným majetkem vyloučeným z
      >>odpisování je
      >>ch) hmotný majetek, jehož bezúplatné nabytí bylo
      >>předmětem daně darovací a bylo v době nabytí od daně
      >>darovací osvobozeno,
      >>...Takže bych zaúčtovala 021/082 a neodepisovala. Ale
      >>prakticky jsem toto neúčtovala, takže přivítám další
      >>moudra! Děkuji
      >
      >Jenže zákon stanoví, že vlastník si nemůže pro nový
      >majetek stanovit vlastní zp.odepisování, že je povinen
      >pokračovat v započatém. Ten, který majetek nabyl
      >bezúplatně (to jsme my).Jenže z karty, kterou jsem si
      >vyžádala od původního vlastníka vyplynulo to výše napsané a
      >já nevím co s tím

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).