Hlavní navigace

Platba kartou zaměstnance v zahr.

  • (neregistrovaný) 213.155.225.---

    30. 5. 2013 10:27

    Dobrý den, nenašla jsem žádnou odpověď na mou otázku, můžete mi poradit? Na zahraniční cestě do Ruska platit zaměstnanec ubytování vlastní kartou, protože si nestihl směnit peníze. Dostal zálohu v EUR. Donesl účet z hotelu v RUB a k tomu přiložil výpis ze svého účtu s danou platbou přepočtenou na CZK a požaduje použít kurz, kterým ta platba byla přepočtena. Mohu ho použít nebo musím vzít kurz ze dne poskytnutí zálohy? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 5. 2013 10:30

      Kamila II (neregistrovaný) 80.95.113.---

      Re: Platba kartou zaměstnance v zahr.
      Jelikož byl vybaven zálohou, použila bych kurz zálohy.
      Ale možná se někdo přidá s dalším názorem.

    • 30. 5. 2013 10:31

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Platba kartou zaměstnance v zahr.
      Můžete
      §183
      "Při vyúčtování zálohy použije zaměstnavatel zaměstnancem doložený kurz, kterým byla poskytnutá měna v zahraničí směněna na jinou měnu, a kurzy uvedené v odstavci 2.

    • 30. 5. 2013 10:46

      Kamila II (neregistrovaný) 80.95.113.---

      Re: Platba kartou zaměstnance v zahr.
      Zálohu dostal v eur a nepředpokládám, že má eurový účet (samozřejmě pokud by to platil z eurového účtu, tak souhlasím) z kterého by čerpal, takže měnu nesměnil. Dle mého názoru platil ze svého korunového účtu platbu v rublech.

    • 30. 5. 2013 11:07

      Olja (neregistrovaný) 213.155.225.---

      Re: Platba kartou zaměstnance v zahr.
      Ano, má korunový účet. Par.183 ale myslím platí opravdu jen na směnu v zahraničí v bance nebo ve směnárně. Ne při placení kartou.

    • 30. 5. 2013 11:20

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Platba kartou zaměstnance v zahr.
      to mám vážně kopírovat celý zákoník
      Zaměstnanec nesmí "prodělat"
      § 162 Náhrada výdajů za ubytování
      (1) Zaměstnanci přísluší náhrada výdajů za ubytování, které vynaložil v souladu s podmínkami pracovní cesty, a to ve výši, kterou zaměstnavateli PROKAZE.
      Máte doklad o přepočtu ?
      Nemáte ?
      § 185
      Požaduje-li se pro poskytnutí cestovních náhrad prokázání příslušných výdajů, a zaměstnanec je neprokáže, může mu zaměstnavatel poskytnout tuto náhradu v jím uznané výši, která odpovídá určeným podmínkám, pokud tento zákon nestanoví jinak (§ 158 odst. 3).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).